Jaki budulec domu wybrać?

W momencie, kiedy podejmujemy decyzję o budowie domu, jednym z bardzo wielu wyborów jakich należy dokonać, jest materiał, z którego dom chcemy zbudować. Dziś mamy naprawdę ogromny wybór. Możemy podjąć decyzję o postawieniu domu drewnianego, ale jest to popularne raczej poza miastem. Możemy wybrać zwykłą cegłę, pustaki, kamienie... Oczywiście nie możemy zapomnieć, że z różnych materiałów| w różny sposób stawia się budynki, w związku z tym powinniśmy sprawdzić czy firma, którą planujemy zatrudnić jest obeznana z materiałem, jaki wybraliśmy.


Renowacja budynku
Napisał: Micolo J
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naturalnie wybór budulca to nie tylko własne upodobania, ale też koszt. Staramy się w taki sposób wybrać materiały, żeby spełniały nasze wymagania, ale przy tym nie opróżniały kieszeni. Jeżeli chodzi na przykład o pustaki ceramiczne, cena kształtuje się w zależności od rozmiaru od dwóch do kilkunastu złotych za jeden. Cegły zwykle są nieco droższe. Generalnie wybudowanie domu ceglanego związane jest z większymi kosztami. Spowodowane jest to również ilością materiałów, które należy zakupić. Zasadniczo cegła wymiary będzie miała mniejsze od pustaka, wobec tego potrzeba jej więcej (przejdź do strony producenta).

Na pewno spotkamy entuzjastów i przeciwników każdego materiału. Jedna grupa ludzi będzie uważała, że budynek tylko ekologiczny, drewniany (sprawdź koniecznie - maszyny do tartaku) albo kamienny.

Czy według Ciebie, prezentowany artykuł zasługuje na większą uwagę? Jeśli tak, to zobacz też pozostałe proponowane informacje, które niewątpliwie zaspokoją Twoją ciekawość.

Dowiemy się, że wyłącznie naturalne budulce idealnie izolują i nie ma potrzeby wymyślać , należy stawiać domy z tego, co daje ziemia.

Inni znowu powiedzą, że jeśli chodzi o murowanie, cegły to jedyny dobry wybór, a dom z pustaków się rozpadnie. Z pewnością spotkamy też ludzi twierdzących wręcz przeciwnie - że cegły to zbyt duży wydatek, pustaki lepiej się sprawdzą i mniej kosztują.

Nie istnieje wyjście idealne. Po prostu samodzielnie musimy podjąć decyzję. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę sugestie innych osób, lecz najlepiej, by byli to ludzie, którzy choć trochę znają się na budownictwie, a nie tylko uważają, że jeden materiał sprawdza się lepiej niż inny, wyłącznie dlatego, że oni go wybrali. Wszelkie wątpliwości najlepiej rozwiewać z fachowcem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:31:15