Rodzaje i wykorzystanie regałów

Najogólniej mówiąc regały to konstrukcje składające się ze zróżnicowanej ilości półek, służące do przechowywania rozmaitych towarów. Regały mogą być produkowane z rozmaitych tworzyw, wśród których na pierwszym miejscu stoją takie jak drewno i stopy metali.
regał
Napisał: Aleksander Lucis
Na podstawie: DuPont™ Corian®
Rozmiar regału i tworzywo wykonania uzależnione będą przede wszystkim od typu pomieszczenia, w którym regał się znajduje, a co za tym idzie od rodzaju składowanych produktów. Każdy materiał ma bowiem swoje zalety. Przykładowo regały wykonane z metali niezwykle korzystnie sprawdzają się w magazynach dzięki swojej znacznej wytrzymałości oraz wysokiemu poziomowi nośności poszczególnych elementów. Poza tym regały magazynowe nie muszą spełniać warunków estetycznych, stawia się w nich przede wszystkim na przydatność. Toteż przykładowo regały magazynowe mają dużą wytrzymałość przy oszczędnym wyglądzie. Za to regały stosowane w domu bywają na przykład drewniane, ponieważ w mieszkaniach kładziony jest spory nacisk na walory estetyczne elementów wyposażenia, zapoznaj się: .regał
Napisał: Shutterstock
Na podstawie: Shutterstock
Jest to szyk umożliwiający na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej. Regały przemysłowe są stosowne do przechowywania artykułów jednolitych, o małej cyrkulacji i znaczącej ilości palet przysługujących na daną jednostkę magazynową. Możność przechowywania ładunków o różnych wymiarach, po wcześniejszym zdefiniowaniu ich w trakcie produkcji. Używanie regałów wjezdnych jest nadzwyczaj pożądane w przypadku komór chłodniczych oraz mroźni.

Pozwala bowiem na perfekcyjną gospodarność powierzchni poświęconej na magazynowanie wyrobów w temperaturze minusowej. W magazynie niezbędne są także regały magazynowe.

Szukasz niebanalnego tekstu, który przedstawia przydatne tematy? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, gdyż niechybnie Ci się przyda. Uczciwie zalecamy ten portal (http://www.lrg-lodz.pl/)!

Są to struktury, które ułatwiają wjazd do regałów czy też wyżej położonych położeń w magazynie. Trzeba wyróżnić dwa kluczowe rodzaje podestów magazynowych. Podesty magazynowe stałe i podesty magazynowe ruchome. Podesty ruchome znajdują coraz szersze stosowanie w różnych sektorach produkcji, począwszy od sektora budownictwa, fabryk wytwórczych i
regał
Napisał: Feed My Starving Children (FMSC)
Na podstawie: http://www.flickr.com
składowych, a skończywszy na firmach z branży reklamowej. Z uwagi na wariant pracy jaki pełni się za pomocą podestów ruchomych, maszyny relokacje linii produkcyjnych te są narażone na utratę równowagi.

Utrata równowagi może być spowodowana np. kiepskimi warunkami atmosferycznymi panującymi na zewnątrz, niesolidnym podłożem, bądź też przeładowaniem podestu. Z powodu dużego niebezpieczeństwa utraty stabilności podesty są zaopatrzone w szereg asekuracji elektrohydraulicznych i automatycznych. Konstrukcje podestowe zapewniają podwójne a nawet potrójne wykorzystywanie powierzchni w magazynie. Podesty magazynowe zostały zbudowane z ideą o zapewnieniu kompletnego wykorzystania objętości pomieszczeń składowych w bezproblemowy i oszczędnościowy sposób, bez konieczności dobudowywania składu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 09:47:02
Tagi: paleta, półki, reklama, magazyn, tworzywo, elektrohydraulika