Co trzeba wiedzieć w temacie izolacji natryskowej?

Rosnące ceny ogrzewania sprawiają, że posiadacze zarówno już wybudowanych domów, jak również właściciele domów dopiero budowanych przykładają ogromną rolę do ich ocieplenia. Jakie metody ocieplania budynków są dzisiaj stosowane? Spora część posiadaczy domów jednorodzinnych wybierała dotychczas styropian lub wełnę mineralną. Rynek materiałów służących do ocieplania budynków ciągle się jednak rozwija.

budowa domu
Na podstawie: pixabay
Oferowane są nowe materiały i nowe technologie. Jedną z najbardziej nowoczesnych technologii, które znane są też na terenie Polski jest izolacja (serwis internetowy) natryskowa - sprawdź jak to działa na Nowoczesna izolacja natryskowa dostępna jest w Polsce już od dłuższego czasu lat, dopiero jednak od niedawna zaczyna powoli wypierać inne metody izolacji cieplnej budynków. Izolacja natryskowa wyróżnia się nadzwyczaj wysokimi parametrami izolacji termicznej, dodatkowo gwarantuje także wysokie parametry izolacji akustycznej. Jest równocześnie metodą , która jest bezpieczna dla otaczającego nas środowiska. Metodę izolacji termicznej można zastosować do zaizolowania ścian zewnętrznych, w ten sposób można poważnie zmniejszyć straty ciepła przez te ściany. Metoda natryskowa stosowana jest także do ocieplania dachów, podłóg oraz stropów. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest zlikwidowanie wszystkich mostków cieplnych, które mogą znajdować się w budynku. W przypadku ocieplania dachów właśnie tą metodą można ją wykorzystać do każdego typu dachu, także do płaskiego. W trakcie wykonywani prac ocieplających wytwarzana jest niewielka ilość odpadów. Jest to wyjątkowo korzystne dla właścicieli budowy, którzy nie muszą się martwić, gdzie je składować, ani też kto je odbierze.izolacja
Na podstawie: pixabay.com
Idąc dalej, metodą natryskową można ocieplać nie tylko ściany znajdujące się na zewnątrz, ale również wewnętrzne. To kolejna zaleta, ale też przewaga tej metody nad styropianem czy wełną mineralną. Do izolacji budynków metodą natryskową wykorzystywana jest specjalna pianka poliuretanowa. Piankę nanosi się specjalnymi maszynami, które pracują pod nadzwyczaj wysokim ciśnieniem. za sprawą tego pianka (zobaczysz tu) dociera w każdą, nawet naprawdę niewielką szczelinę. Pianka jest odporna na wiatr i wilgoć.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:24:07
Tagi: budynek, materiał, ocieplanie, innowacje