Nowatorskie technologie w połączeniu z tradycyjnymi rozwiązaniami grzewczymi

W każdym mieszkaniu powinien być kominek. Dodaje atmosfery, w zależności od design’u, nowoczesnego lub tradycyjnego. Dodaje wnętrzu ciepła, nawet jak nie płonie w środku ani jedna szczapa. Jest elementem wyposażenia, naprzeciw którego z ochotą się domownik odpręży, sam lub w grupie najbliższych czy przyjaciół.Kominki to nie tylko otwór w ścianie i komin. Często pełnią funkcję wyłącznie estetyczną, oryginalne obudowy przydają wystrojowi temperamentu. Równie często, są jedynie i wyłącznie metodą na ogrzanie pomieszczenia i przypominają najprostsze palenisko. Obecnie, kominki mają potencjał być i tym, i tym. Mają wiele interesujących nowinek technicznych, które czynią je na równi pozostałych rozwiniętych rodzajów ogrzewania - rzuć okiem na kocioł kondensacyjny z zasobnikiem - mieszkania, w tym samym czasie nie szpecąc. Jednym z wspomnianych rozwiązań, są wkłady kominkowe z płaszczem wodnym To rozwiązanie można całkowicie zamaskować za czapą paleniska.

domek w górach ogrzewany kominkiem
Również największe zwykłe kominki, które według charakterystyki powinny móc ogrzać nawet ponad 100 metrów powierzchni, nie ogrzeją najodleglejszych miejsc znacząco mniejszego pomieszczenia. Chęć równomiernego ogrzania takich przestrzeni skutkuje tym, że parę metrów od miejsca kominka nie da się wytrzymać nawet kilkunastu sekund, płyty wkładu się przepalają, rozpękają szybki i wykończenie, powstaje brunatny nalot.

Można temu zaradzić wykorzystując wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Ciepło oddawane przez kominek zostaje skumulowane w specjalistycznej cieczy, która jest w komorach umiejscowionych nad paleniskiem. Następnie, ciepło zostaje przetransportowane rurami do jakiegokolwiek rozwiązania ogrzewania. W ten sposób w kominku nie trzeba tak dużo rozpalać, a uzyskane ciepło będzie dużo lepiej rozdystrybuowane po całym mieszkaniu.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź koniecznie koniecznie, w tym miejscu znajdziesz coś, co prawdopodobnie również Ci się spodoba.

Pozyskamy równomierne ogrzewanie i zaoszczędzimy kilka złotych. Sprawdza się świetnie w tandemie z dodatkowymi rozwiązaniami ogrzewania.

Decydując się na na wyposażenie domu w kominek - strona glowna, ignorując jego oczywiste zalety, nie zapomnijmy o jego praktycznym zastosowaniu. Właściwy dobór wkładu powinien dobrze wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania. W doborze poradzą nam fachowcy, którzy dokonają odpowiednich wyliczeń i zaproponują właściwe modele.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:24:07
Tagi: mieszkania, człowiek, element, rodziny