Nowoczesne metody izolacji termicznej.

Z uwagi na zjawisko, iż Polska znajduje się w umiarkowanym klimacie obmyślając konstrukcję budynku mieszkalnego dobrze jest uwzględnić w jego planie dobrą izolacje cieplną. Izolacja taka winna zabezpieczać mieszkańców budynku zarówno przed zimnem w czasie mroźnych zim, ale również przed upałami, w czasie dusznych letnich dni.
Inną przesłanką są rzeczy ekonomiczne, odpowiednio dobrana i stworzona izolacja termiczna zezwoli użytkownikom poczynić poważne oszczędności w okresie grzewczym, ponieważ dobre ocieplenie budynku zmniejszy kwestie straty ciepła. W ostatnim czasie furorę w kwestii ociepleń budynków robi izolacja pianką PUR.

budowa
Napisał: Christian Schnettelker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spośród pianek PUR faworyzuje się piankę o otwartej strukturze (tzw.

Nie wszystkich wiadomości możesz dowiedzieć się z gazet. Jeśli chciałbyś poczytać o interesujących wypadkach wejdź na polecane www (http://alluxzabudowy.pl/) www.

lekką) i piankę o zamkniętej budowie (tzw. ciężką). Pianka poliuretanowa otwarto-komórkowa, posiada w swojej budowie przeważająca liczbę komórek otwartych, przez co „oddycha”. Pozwala to na utrzymanie przyjemnego środowiska w pomieszczeniu. Para wodna krążąca w powietrzu (będąca wynikiem złej wentylacji) nie skrapla się na jej nawierzchni i nie powoduje powstania pleśni. Ten rodzaj jest znakomity do ocieplania i ściszania poddaszy użytkowych, nie tylko przez wzgląd na swoją paroprzepuszczalność. Objętość pianki lekkiej to około 12kg/m³ (ciężkiej to od 30-60kg/m³), nie obciąża w związku z tym ona konstrukcji, a sztywniejąc również ją wzmacnia. Piana PUR nakładana jest przez hydrodynamiczny natrysk, co pozwala na wypełnienie wszystkich z trudem dostępnych miejsc. Jest to kluczowe ze względu na trudne kształty konstrukcji dachowych. Piana poliuretanowa otwarto-komórkowa nie nadaje się, ze względu na swoje cechy, do ocieplania fundamentów (prawdopodobieństwo chłonięcia wody, brak wytrzymałości na ściskanie).Pianka zamknięto-komórkowa mieści w sobie komórki zamknięte (minimum 90% takich komórek w zależności od przeznaczenia). Jej gęstość będzie się wahać od 30-60kg/m³. Ten model pianki ze względu na znaczna gęstość, zamknięte komórki, małą paro przepuszczalność i także dużą odporność na zgniatanie nadaje się doskonale do termo oraz hydroizolacji płaskich dachów i stropodachów, ścian, fundamentów, budynków inwentarskich, chłodni itp.budowa domu
Napisał: Portal Jak-Budowac.pl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Reasumując, izolacja pianką PUR ze względu na wysoką jakość wykonania i dodatkowo niskie koszty zamontowania będzie wypierała stosowane do tej pory systemy - (instalacje alarmowe gdańsk) termoizolacyjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:56:02
Tagi: Ocieplenie, izolacje, pianka