Przemiana kosztownej energii elektrycznej w oszczędną energią słoneczną

Kolektory słoneczne to systemy, w których energia słoneczna jest przekształcana w ciepło grzejące płynący nimi płyn. Możliwość zastąpienia drogiej energii elektrycznej w darmową energią słoneczną to nęcąca perspektywa.
Z tej przyczyny Polacy coraz częściej korzystają z tej możliwości.


Płaskie kolektory słoneczne to ułożenie drobnych rurek, bądź kanałów wykonanych z profili przytwierdzonych do metalowej płyty pokrytej osłonką selektywną - szukaj płaskich kolektorów słonecznych.

Chciałbyś znaleźć zbliżone wiadomości na niniejszy temat? Ta użyteczna oferta (http://kabus.pl/) prezentuje właśnie to, czego szukasz.

Konstrukcja jest umieszczona w obudowie, jaka ma powstrzymywać utraty ciepła i zabezpieczać kolektor przed defektami, a jednocześnie nie utrudniać przenikania promieniowania słonecznego do wnętrza. Od formy materiałów i dokładności skonstruowania zależy sprawność kolektora, a zatem również ilość energii, jaką przekaże do instalacji przy ustalonej nawierzchni.


Zapotrzebowanie na ciepło w budynku jest przeróżne, w związku z tym konieczne jest magazynowanie przekazywanej przez nie energii. Do przechowywania wody podgrzewanej ciepłem z kolektorów słonecznych potrzebny jest zaizolowany termicznie zasobnik cwu - znacznie więcej na stronie Im obszerniejszy pojemnik, tym obszerniejsza powinna być przestrzeń kolektorów, aby zdołały zapewniać ciepło w wielkości koniecznej do ogrzania całej jego ilości do koniecznej temperatury.
elewacja
Na podstawie: http://www.flickr.com


Panujące w Polsce warunki raczej nie służą wykorzystywaniu kolektorów do zasilania instalacji grzania wnętrz.


Standardowe rozstrzygnięcia służą głównie do przygotowywania ciepłej wody użytkowej, czyli płynącej do kranów.

Prezentowany artykuł omawia faktycznie istotnie kwestie, jednak zobacz jeszcze tamto źródło - z pewnością stwierdzisz, że są wartościowe.

Instalatorzy są jednak w stanie stworzyć system mogący służyć również do wspomagania instalacji centralnego grzania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:55:59
Tagi: materiał, blok, rozwiązania, przestrzeń, zbiornik