Ciężkie warunki pogodowe – w jaki sposób je przetrwać?

Dla każdego z nas jest istotne, aby czuć się miło w swoim mieszkaniu. W końcu to tam spędzamy niebywale dużo czasu, tam wypoczywamy, relaksujemy się, lecz częstokrotnie też pracujemy, wypełniamy część obowiązków. Dlatego dbamy o dobór mebli, wystrój. Lecz to nadal nie koniec. Istotne są również odpowiednie warunki panujące we wnętrzu, a zatem także temperatura. Niestety w wielu domach w okresie lata bywa zbyt gorąco, a podczas zimy za zimno. Jak możemy dać sobie z tym radę?
Lato to okres roku, kiedy w naszym klimacie temp. bywają niestety naprawdę wysokie. Może nie aż tak, jak np. w krajach śródziemnomorskich, ale i tak często są dość nieznośne, szczególnie ostatnimi laty, kiedy padają pod tym względem rekordy. Niestety również przy 40 stopniach i tak jesteśmy zmuszeni w jakiś sposób funkcjonować, realizować swoje obowiązki, a niejednokrotnie także pracować. Co może być nam pomocne? Co może ułatwić przetrwanie?
klimatyzacja
Napisał: Mike Prosser
Na podstawie: http://www.flickr.com


Świetnym wyjściem byłaby tutaj jak najbardziej klimatyzacja (http://smartvent.pl/smartbox/ecobox/) w domu. Jeżeli jednak nie można sobie na nią pozwolić, poszukajmy innego sposobu. Rolety, wiatraczki, spryskiwacze – wszystko to będzie bardzo użyteczne oraz spowoduje, że lato nie będzie dla nas aż tak gorące. Pamiętajmy także o zaopatrzeniu się w duże ilości wody, o właściwych, przewiewnych oraz jasnych ubraniach. Z kolei jeśli tylko będziemy mieli taką ewentualność, po prostu wybierzmy się nad jezioro czy nawet nad morze i tam przeczekajmy ten najgorszy okres.

Zimą jednakże nieraz mamy odwrotny problem – bywa zbyt zimno. I to nie tylko na dworze, lecz nierzadko również w naszych domach. Problemu tego nie mają na ogół osoby, które mieszkają w miastach i w blokach. Tam ogrzewaniem zajmują się w końcu wspólnoty mieszkaniowe. Gorzej kiedy jesteśmy posiadaczami własnego domu. Wtedy samodzielnie jesteśmy zmuszeni zabiegać o to, aby jakoś przetrwać okres zimy. Z reguły korzystamy z bardziej lub mniej nowoczesnego pieca. Doskonałym pomysłem mogą być również nagrzewnice - kontynuuj - gazowe, dla przykładu: . Wesprą nas w najbardziej kryzysowym momencie. A oprócz tego przydadzą się również standardowe sposoby, takie jak ciepłe ciuchy i kubek gorącej herbaty. Wtedy konieczność przetrwania kilku miesięcy do końca zimy nie będzie się nam już wydawała tak mocno przerażająca.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:32:21
Tagi: dom, ogrzewanie, piec