Co warto wykonać, aby zamontować w mieszkaniu system inteligentnych inteligentnego sterowania?

Inteligentne instalacje pozwalają na całościową automatyzację przestrzeni mieszkaniowej. Da się za ich pomocą sterować ogrzewaniem całego domu, chłodzeniem, wentylacją. Automatyzacja może objąć niemal każdy punkt instalacji elektrycznej. Zdalne sterowanie oświetleniem, czy zraszacze w ogródku włącza się jednym przyciskiem. Całościowa automatyzacja mieszkania zapewnia komfort i sporą oszczędność energii.


mieszkanie
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie mnóstwo osób pragnie posiadać inteligentne mieszkanie . Większe zaciekawienie inteligentnymi systemami przyczyniło się do wzrostu konkurencyjności w tej branży. Dzięki temu systemy pełnej automatyzacji stały się sporo tańsze i przez to bardziej dostępne dla zwykłego właściciela domu. By zamontować w domu inteligentne systemy najpierw należy się spotkać z przedstawicielem upatrzonej firmy, żeby przedstawić swoje potrzeby oraz przeznaczony na tę inwestycję budżet.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły pod źródłem. Poznasz wtedy jeszcze inne informacje wiążące się z taką tematyką.

W dalszej kolejności warto spotkać się z projektantem wnętrz, żeby dostosować wspólną wizję. Na tej podstawie przygotowywany jest projekt, uwzględniający trasy okablowania, i punkty elektryczne. Następnym krokiem jest wykonanie okablowania i montaż urządzeń. Oczywiście realizacją projektu zajmuje się dana firma. Znacznie łatwiej jest zamontować inteligentne systemy w nowo budowanych mieszkaniach, gdyż już na etapie projektowania zostały wskazane miejsca na dodatkowy przewód. Jeśli montowanie danych systemów odbywa się w trakcie remontowania domu czy mieszkania warto wybrać system radiowy.

Ciekawi Cię przedstawiany tekst? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tu. To warte uwagi oficjalne źródło (http://www.archicom.pl/), które również zapewne Cię zaabsorbuje.

Po rozprowadzeniu okablowania oraz podłączeniu wszystkich urządzeń monterzy mają za zadanie zaprogramować urządzenia i panele ścienne. Konieczne muszą ocenić czy zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz wentylacją działa właściwie. Ostatnim etapem montowania inteligentnych systemów jest przeszkolenie mieszkańców - kontakt.


okablowanie
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Każdy jest w stanie mieć inteligentne mieszkanie, bowiem decydując się na takie instalacje nie zachodzi potrzeba ubiegania się o dodatkowe pozwolenia ani też dokumenty. Możliwość rozłączania urządzeń elektrycznych w wyznaczonych godzinach przynosi znaczne oszczędności energii w dłuższym okresie czasu. Inteligentne systemy to w głównej mierze bezpieczeństwo, wygoda i prestiż. Jednym przyciskiem da się zasłonić lub odsłonić rolety, uruchomić kino domowe bądź włączyć system monitoringu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:32:24
Tagi: mieszkania, bezpieczeństwo, projekty, Instalacje elektryczne, automatyzacja przestrzeni