Dekoratorzy wnętrz

Piękne mieszkanie to nie tylko dogodne lokum w ciekawej okolicy. Niezwykle istotne jest dopasowanie do siebie każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu. Meble powinny współgrać z odcieniem ścian i oknami, światło musi być odpowiednie, a ponadto należy dobrać odpowiednie karnisze i zasłony. Wszelkimi takimi kwestiami interesują się dekoratorzy wnętrz, których wysiłek jest stale niedoceniany.
Jeśli jednak dysponuje się większą ilością gotówki, warto skorzystać z ich porad. Są oni w stanie zaoferować gotowe projekty wykończenia wnętrz , bądź urządzić mieszkanie wedle pomysłu klienta.

Trendy mieszkanioweNapisał: Komandor
Ciągle najlepszym rozwiązaniem jest tradycyjne wykończenie domu – stonowane odcienie brązów i beżu, meble z drewna, dekoracje ścian i drewniane parkiety. Coraz więcej właścicieli mieszkań wybiera jednak nowoczesne wykończenie mieszkania.

Frapuje Cię kwestia podnoszona w tym tekście? Zobacz poza tym też inne zbliżone posty - po prostu wejdź tutaj kominki elektryczne.

Jest to kompletne przeciwieństwo stylu klasycznego – jasne kolory, elementy wykończenia ograniczone do minimum i innowacyjne elementy umeblowania. Tego rodzaju mieszkanie może być jednak problematyczne w standardowym utrzymaniu czystości. Wszelki brud jest bowiem bardziej widoczny na jasnych powierzchniach. Hitem w ostatnim czasie jest usiłowanie połączenia obu najczęściej występujących stylów wykończenia wnętrz – mieszanka ciepłych barw stylu tradycyjnego i minimalizmu stylu nowoczesnego.

Gdzie urządzają się najlepiej?

W kilku miejscach w Polsce możliwe jest odbycie studiów przygotowujących do pracy w charakterze dekoratora wnętrz. Są to studia zazwyczaj w ramach uczelni artystycznych. W tych miejscach działają agencje zatrudniające przedstawicieli tego zawodu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładową frazę „dekoratorzy wnętrz Warszawa” (przykładowy wynik ) uzyskuje się listę takich placówek w okolicach stolicy.
Usługi dekoratorów nie należą do szczególnie drogich. Podczas urządzania mieszkania najbardziej kosztowne są meble i dodatki, należy więc zachować umiar, a meble kupować z drugiej ręki. Oszczędzić można także zachowując oryginalne części wystroju. W ostateczności można skorzystać z usług dekoratora wnętrz podczas urządzania pojedynczego wnętrza i w późniejszym czasie na własną rękę spróbować urządzić pozostałe pomieszczenia. W tym przypadku występuje jednak możliwość przeoczenia istotnych detali, jakie profesjonalista od razu spostrzeże.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:29:04