Sposoby na małe i niedoświetlone wnętrza

Remontując niewielkie gniazdko powinniśmy rozważyć każdy krok dokładnie, mamy bowiem sposobność w trakcie takiego remontu sprawić, że nasze mieszkanie optycznie wyda się większym, dzięki czemu będziemy czuć się we własnych czterech kątach dużo bardziej komfortowo. Poniżej kilka trików które pomogą państwu uzyskać tenże właśnie efekt. Zacznijmy od podług.
Obecnie w handlu można dostać wiele podłóg panelowych stworzonych z praktycznie wszelkich gatunków drewna. Wybór jest duży, zwłaszcza że fabrykanci mieszają ze sobą rozmaite gatunki drewna, co dostarcza nam niemałą ilość możliwości estetycznych. Na pewno stosowną podłogę dla siebie odnajdzie nawet najbardziej wybredny nabywca.
=
Dobierając panele podłogowe powinniśmy mieć na względzie to, że posadzki w jasnych odcieniach optycznie powiększają pomieszczenia. O ile więc mieszkamy w kawalerce i nasze wnętrza są niewielkich wymiarów, raczej zdecydujmy się na jasne barwy. Postarajmy się także wpuścić do wnętrza jak najwięcej światła. Dobrym sposobem na to mogą stać się drzwi szklane (zobacz jakie) jakie szczególnie zalecane są do wnętrz niedoświetlonych, posiadających małe albo ukierunkowane na stronę północną otwory okienne. Bywają one na przeróżne sposoby ozdabiane, malowane, przydymiane itp. Szklane drzwi są jednak dość drogie. Do budowy tego rodzaju drzwi najczęściej używane bywa szkło wzmacniane albo szkło klejone, które składa się co najmniej z dwu sklejonych połaci. Dzięki temu szklane drzwi są bardzo odporne na stłuczenie. Jeśliby jednak jakimś cudem udało się drzwi rozbić, wtedy szkło rozsypie się na malutkie kawałeczki o tępych brzegach, które nie stanowią niebezpieczeństwa dla domowników, zupełnie jak szyby pochodzące z samochodu. Szklane drzwi mogą być osadzone w ramie (aluminiowej, drewnianej, z tworzyw sztucznych) lub bezpośrednio umocowane w okuciach.Taki remont może być bodźcem do poradzenia sobie z nieokiełznanymi wtyczkami, kablami itp. - obiektami nieodzownymi do podłączania różnych przyrządów. Tak więc możemy elegancko ukryć kabelek od netu albo przewody od zestawu muzycznego. Służą do tego celu listwy wykończeniowe (www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe) ze specjalnym wyżłobieniem na przewody. W razie potrzeby możemy przesunąć ruchomą część jaką mają listwy wykończeniowe tego rodzaju po czym dokonać niezbędnych napraw.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:16:12
Tagi: mieszkanie, drzwi, Drzwi szklane