Jak daleko musi zostać zamontowana szafka gazowa w przypadku domu jednorodzinnego?

We właściwy sposób zrobiona instalacja gazowa zapewnia nie tylko poprawne przesyłanie energii, lecz także bezpieczeństwo domowników. W czasie konstrukcji instalacji należy się trzymać uznanych norm.


Szafka gazowa jest elementem instalacji gazowej, w gdzie odnajdziemy ogranicznik ciśnienia, gazomierz oraz główny zawór. Zawór powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, ponieważ to on doprowadza gaz do każdego odbiorcy. Bardzo ważna jest umiejscowienie zaworu. Odległość od poziomu gruntu i okien - zerknij na rolety integro - http://www.oknagalio.pl/rolety/rolety-integro - musi wynosić co najmniej 0,5 metra. Jednak zalecane jest podwojenie tej wartości. Powinien zostać także wykonany z właściwego materiału, zatem brązu lub miedzi. Ogranicznik jest wykorzystywany do zmniejszenia ciśnienia do poziomu około pięć kPa. To akurat dzięki temu będzie prawdopodobne wykorzystywanie gazu do obsługiwania kuchenek w naszych mieszkaniach. Najważniejsze jest to, aby był stabilnie zamontowany. Gazomierz poza szafką montuje się w specjalnym szybie z wentylacyjnym układem bądź w pomieszczeniu, w jakim jest kratka wentylacyjna. Należy zatroszczyć się o to, żeby był on zamontowany około metra od pobliskich urządzeń gazowych, 2,5 metra nad ziemią oraz co najmniej 0,5 metra od okien (zapoznaj się z ofertą okna winchester) i pozostałych otworów.


szafka gazowa
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Także sama szafka powinna spełniać określone wymogi. Skrzynka gazowa musi być usytuowana w odległości nie większej niż dziesięć metrów od obiektu wielorodzinnego. W wypadku budynków jednorodzinnych, dopuszczalne są odległości bardziej znaczące. Wówczas skrzynka gazowa jest montowana w linii płotu. Powinien być jednak bezproblemowy dostęp do skrzynki. Znaczenie posiada to przy rozmaitych awariach lub różnego rodzaju klęskach żywiołowych.


Może być skrzynka gazowa plastikowa, która jest stosowana często w domach jednorodzinnych. Do kupienia są skrzynki do montażu na linii ogrodzenia i modele wolnostojące lub do montowania w specjalnej wnęce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-05-07 13:45:27
Tagi: materiał, bezpieczeństwo, moc, instalacji, sposób