Sprzedaż mieszkań we Wrocławiu

Sprzedaż mieszkań przez deweloperów cały czas rośnie. Od niedawna obowiązuje przepis, jaki nakłada na pobierających kredyty na zakupienie lokum co najmniej 10 procentowego udziału własnego. Mimo tych utrudnień, nowe mieszkania są kupowane jeszcze przed ich zbudowaniem.

wejdź na stronę i dowiedz się więcej
Napisał: MsSaraKelly
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprzedaż mieszkań Wrocław stale wzrasta, bo trudno o korzystniejszy moment na nabycie wymarzonych, prywatnych czterech kątów. Zniżyły się stopy procentowe, a deweloperzy oferują coraz to niższe ceny za metr kwadratowy. W taki sposób nabycie mieszkania stało się dużo bardziej opłacalne aniżeli dzierżawa.Największym popytem cieszą się lokale 40 - 50-metrowe, idealne dla młodych małżonków z pociechą. Dla większości klientów główną kwestią w poszukiwaniu mieszkań jest należność. Znaczenie na dużą sprzedaż mieszkań Wrocław ma stabilizacja krajowej gospodarki.

Intryguje Cię tematyka omawiana w tym wpisie? Poznaj oprócz tego również inne zbliżone posty - po prostu wejdź tutaj listwy wykończeniowe.

Klienci pobierają kredyty, gdyż nie boją się utraty pracy. Spory wpływ na rynek ma także projekt Mieszkanie Dla Młodych, polegający na dofinansowaniu udziału własnego nabywających przez państwo. Raty kredytowe przy kupieniu własnego lokum są w tej chwili o kilkaset złotych niższe aniżeli comiesięczna należność za wynajem.

Sprzedaż mieszkań Wrocław przez deweloperów łączy się z wieloma zyskami. Najistotniejszą z nich jest to, że lokale zakupione w stanie deweloperskim są objęte okresem gwarancji i poręczenia. Najciekawszą propozycję tanich mieszkań można odszukać w miastach, gdzie jest wielka konkurencja pomiędzy deweloperami. W tym miejscu też jest szansa, że na rynku wciąż będą dostępne tanie lokale.

Nowe mieszkanie
Napisał: Marcel Heller
Na podstawie: http://www.flickr.com
Od dwóch lat obowiązuje ustawa deweloperska, jaka znacząco podniosła stopień ochrony klientów. Jej najważniejszym elementem jest to, że deweloper nie może swobodnie rozporządzać pieniędzmi przyjmowanymi od kupujących. Trafiają one bowiem na szczególny rachunek, jakim administruje bank. Może on przelać kapitał deweloperowi wyłącznie jeżeli ten zbuduje nieruchomość i przeniesie prawo własności na klientów. Mimo tych obostrzeń, sprzedaż mieszkań (Wrocław) przez deweloperów stale wzrasta i nic nie zapowiada, żeby to się miało odmienić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-12 12:38:26
Tagi: deweloperzy, nowe mieszkania, raty, nieruchomość, Mieszkanie dla młodych