Które elementy trzeba zbroić za pomocą prętów zbrojeniowych?

Podczas konstrukcji domu w wielu miejscach stosuje się pręty zbrojeniowe. Doskonale wzmacniają one tego typu elementy jak stropy czy słupy. W przypadku budynków z np. pustaków, z betonu zbrojeniowego są ponadto nadproża drzwiowe i np. wieńce stropowe.


Budynek w stylu Art decor
Napisał: Ed
Na podstawie: http://www.flickr.com


W dokumentacji domu (na rysunkach lub w zestawieniu materiałów) wliczone są informacje dotyczące m.in. prętów zbrojeniowych. Tyczą się one przede wszystkim klasy stali, z której powinny być one wyprodukowane. Jest w tamtym miejscu również informacja dotycząca ich kształtu i min.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link osuszacze powietrza, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zaciekawią.

średnicy. Wszystkie parametry podane przez biuro projektowe nie mogą być zmieniane ani przez wykonawców, ani przez samego inwestora. Beton zbrojeniowy, czyli żelbet, używany jest do budowania lub całych konstrukcji, lub jedynie ich fragmentów.

Pragniesz czytać dalej ciekawą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie - kontynuuj przeglądanie (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm) na nowej witrynie.

Jest to tak popularne wyjście, że znajduje wykorzystanie w niemalże każdym budynku wolnostojącym.


dom jednorodzinny
Napisał: FRESH PR
Na podstawie: FRESH PR


Z żelbetu wykonane są fundamenty, płyty fundamentowe czy stropy. Co ciekawe, ten materiał wykorzystuje się także w przypadku domów z drewna. Co poniektóre z nich mają również żelbetowe ściany fundamentowe. Nawet jeżeli budynek jest zbudowany z przykładowo cegieł czy bloczków, to i tak najbardziej narażone na spore obciążenia części konstrukcyjne są najczęściej wzmocnione przy pomocy żelbetu. Wykonane z niego często są również schody czy też balkony. Istotne, aby do wyrabiania żelbetu nie stosować prętów, jakie są skorodowane albo tłuste. Ponadto pręty powinny być zabezpieczone przez beton przed ogniem w razie pożaru.
Co więcej, umieszczone w żelbecie pręty nie mogą być w nim ułożone zbyt blisko. Najwłaściwiej taką robotę przekazać brygadzie remontowej. Oni wykonają wszystko szybko i najlepiej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-15 17:17:25
Tagi: projekt, mur, betonu