Kupować czy budować?

Dawniej najbardziej popularnym sposobem budowy domu był tak zwany system ekonomiczny. Polegało to mniej więcej na tym, że budowa budynku trwała parę lat.


Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy lepiej kupić budynek, czy raczej działkę i na niej stawiać domek to musimy rozpatrzyć parę czynników.


Tańszym podejściem jest budowa (zobacz: budowa domów Wrocław OLSZEWSCY SC) domu, ale trzeba liczyć się z tym, że takowa inwestycja pochłonie mnóstwo czasu. Jeśli z kolei zdecydujemy się na kupno używanego domu zyskujemy na czasie, a co więcej zmniejszamy niebezpieczeństwo popełnienia błędów w nadzorowaniu budowy. Należy zauważyć, iż dziś, jeżeli ktoś marzy o własnym domku z ogrodem, niekoniecznie ma na myśli przeprawę poprzez cały przebieg inwestycyjny, poczynając od kupna parceli, przez projekt, na budowie dopełniając. Dla tychże osób świetnym rozwiązaniem jest opcja kupna gotowego domu z wtórnego rynku.


odzwierciedlenie - dom
Napisał: Christoph Sammer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na co zwrócić uwagę przy kupnie używanego domku? Oczywiście, jak w przypadku każdego kupna budynku, musimy przyjrzeć się okolicy, wszak zamierzamy spędzić tam resztę swojego życia. Najbardziej istotnym elementem będzie jednakże techniczny stan budynku. Najlepiej w podobnej sytuacji korzystać z rady fachowca, jaki po obejrzeniu domu, może powiedzieć, w jakim jest on stanie. Powinniśmy obejrzeć opis techniczny. Znajdują się tam bowiem dane dotyczące materiałów użytych do jego budowy, dane tyczące się konstrukcji a także powierzchni poszczególnych pomieszczeń.


Wszystko to może okazać się bardzo przydatne w kalkulacji kosztów ewentualnego remontu. Jeśli zaś pod uwagę bierzemy nowe mieszkania deweloperskie Bielsko Biała, wtenczas problem remontu nie dotyczy nas.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-18 23:53:25
Tagi: materiał, oczy, domu, zysk, proces