Wybrane sposoby utwardzania gruntu

We nowoczesnym budownictwie niezbędność wzmacniania podłoża gruntowego jest nadzwyczaj powszechna. W drogowym budownictwie technologie te mają zastosowanie niemal na wszelkiej budowie.


projektant
Na podstawie: pixabay.com


Za wzmacnianiem gruntu przemawiają względy ekonomiczne i ekologiczne. Jest ono często konkurencyjne ekonomicznie w zestawieniu do tradycyjnych fundamentów głębokich. Wykorzystanie technik wzmacniania podłoża znacznie mniej obciąża środowisko aniżeli klasyczne typy konstrukcji, w szczególności w wypadku wykorzystania miejscowego gruntu i surowców odpadowych (popiołów lotnych, odpadów kopalnianych etc.). Wzmacnianie gruntów i polepszanie własności podłoża mieści grupę różnorodnych kwestii. Dobór sposobu zależy nie wyłącznie od geotechnicznych okoliczności posadowienia i typu słabego podłoża, ale także od rodzaju posadowionej na słabym gruncie konstrukcji.

Interesujący post? Bardzo nam przyjemnie. Tym samym gorąco zapraszamy na (https://transcomp.pl/oferta/ewidencja-drog/) naszą następną stronę, na której przeczytasz sporo podobnych opisów.

Ogólnym celem wzmacniania gruntu jest dostosowanie go do wymogów, jakie stawiane są konstrukcji. Zamierzenia wzmacniania podłoża zależą od wariantu zadania budowlanego i warunków gruntowych.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://simplehouse.pl/dom-drewniany/indywidualny/) podobne nasze strony, które prezentują to zagadnienie - na pewno również Cię zaciekawią.

Mogą być one następujące: zmniejszanie osiadań budowli, podniesienie nośności, zapobieganie utracie stateczności (poślizgom), przeciwdziałanie upłynnianiu gruntu, stabilizacja konstrukcji fundamentu, ochrona nasypów wykopów jak też zabezpieczanie okolicznych konstrukcji.


nieruchomość
Napisał: http://fixar.de
Na podstawie: http://fixar.de
Podłoża o obniżonej przydatności będą to między m.in gliny, piaski pylaste, które zalicza się do podłoży z trudem urabialnych, wywołujących kłopoty w ziemnych robotach. Wzmacnianie gruntu to proces utwardzania gruntów w celach budowlanych.


Oczekiwanym efektem stabilizacji podłoży w budownictwie drogowym będzie poprawa nośności stabilizowanej powłoki gruntu i jej utrzymanie w różnorodnych warunkach wodnych jak też pogodowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-26 03:16:21
Tagi: IT, efekt, budowlane