Jakie są najpopularniejsze konstrukcje stropu? Jak prezentują się kolejne etapy wykonania tego typu stropów?

Strop to bardzo istotna konstrukcja podczas budowy domu. Pracę nad nim można rozpocząć kiedy już ściany wzniesione są na ostateczną wysokość oraz są dobrze wypoziomowane. Jak przedstawia się praca nad taką konstrukcją stropu i jakie można wymienić popularne ich rodzaje?

Monolityczny strop powinien posiadać od spodu pełne deskowanie. By ułatwić sobie prace możemy skorzystać gotowych deskowań, co jest sporym przyspieszeniem prac. Następnie układane są w tego typu deskowaniu druty zbrojeniowe o wymiarach określonych w projekcie domu. Jednak najczęściej są pręty główne, od których odchodzą te cieńsze, które biegną poprzecznie. Niektóre z głównych prętów muszą być odgięte tam, gdzie dochodzą do ściany oraz wchodzić w wieniec stropu. Najprościej będzie zamówić gotowe pręty, które przygotowuje się według projektu, w takiej sytuacji prace żelbetowe pójdą sprawniej i nie będzie trzeba poprawiać różnego rodzaju błędów w trakcie montażu.

Porównaj:

schody żelbetonowe
Napisał: Steve Snodgrass
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/stevensnodgrass/2450012754/sizes/l/
Innym typem jest strop gęstożebrowy. Nie wymaga on całkowitego deskowania, jak działo się to w pierwszym przypadku. Można belki stropowe podeprzeć. Służą do tego na przykład stojaki szalunkowe. Jak belki zostają ułożone, podpory należy wypoziomować. Następnie układa się pustaki stropowe, a w następnej kolejności robi się zbrojenie. Tego typu pręty biegnące prostopadle do belek sprawiają, że ewentualne ugięcie stropu jest mniejsze. Chroni ono również przed powstawaniem rys na stropie. Przygotowany wieniec możemy odeskować, taka konstrukcja jest następnie zabetonowana. Nim to jednak się stanie, to trzeba dobrze wszystko pomoczyć wodą, aby pustaki nie odciągały wody z betonu. Jak na takich pustakach ułoży się łaty drewniane, to zacząć można betonowanie.Do zrobienia stropu można też użyć płyt kanałowych. To tak zwany strop z płyt prefabrykowanych. Mury nośne wyrównywane są mocną zaprawą.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej montaż wentylacji warszawa tutaj, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Przygotowane płyty przekładane są od razu z samochodu ciężarowego na konkretne miejsce, w jakim już nałożona jest rzadka zaprawa. Szczeliny zakleja się betonem, a potem można ułożyć zbrojenie wieńca i zalać go również betonem. To jedynie wybrane konstrukcje, natomiast są one dosyć popularne.

Zobacz ten tekst, to także jest świetne źródło (https://ofertydeweloperskie.pl/oferty/mieszkania/sprzedaz/wroclaw/fabryczna/maslicka/) przedstawianego tematu. Nie czekaj i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Jak widzimy taka budowa, to dużo czasu, pracy oraz koniecznej specjalistycznej wiedzy, dlatego jest to czynność, którą warto zostawić fachowcom. Zajmą się oni całą budową, jak też innymi czynnościami, takimi jak np. elektromontaż instalacji - więcej.... Są to czynności, które ciężko jest wykonać bez właściwego sprzętu i wiedzy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-09 01:58:15
Tagi: budowa, konstrukcja, strop