Jak najbardziej korzystnie wyposażyć plac zabaw? O czym powinniśmy wiedzieć? Które elementy są najlepsze?

W jaki sposób bez problemu zachęcić nasze pociechy, żeby spędzały więcej czasu na zewnątrz? To naprawdę proste, po prostu wygospodarujmy fragment ogrodu na plac zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice bez wątpienia zachęcą każde dziecko do spędzania czasu na zewnątrz. Istotne jest jednak właściwe planowanie placu i dobranie asortymentu. Nie zapominajmy bowiem, że miejsce zabaw może być wspaniałym miejscem dla naszej pociechy, ale tylko jak będziemy zachowywać podstawowe zasady przy jego urządzaniu.


popularna strona
Napisał: Praktiker
Na podstawie: Praktiker
Właściwie decydować się na naturalne części, jak drewno. Jest to dobry budulec konstrukcji, który wykorzystuje się do budowy placów zabaw. Przygotowane akcesoria, jakie mamy okazję dostać w sklepach, czyli piaskownice czy drewniane domki dla dzieci są przystosowane do eksploatowania przez małe dzieci. Przy własnoręcznej budowie należy nie zapominać, żeby wierzchnia warstwa drewna była jak najbardziej gładka, zaokrąglona na rogach, bez drzazg. Samo zaś drewno powinno być zaimpregnowane, jest to doskonała ochrona przed butwieniem oraz gniciem drewna.

Jeżeli uważasz, że prezentowana tematyka jest zajmująca, wejdź na ten link, w najnowszym linku (bautec-lodz.pl/#rusztowania) także odnajdziesz coś wartego uwagi.

W takim przypadku musimy też sprawdzić czy impregnaty są bezpieczne i nie wymagają okresu karencji. Co z kolei, jeśli chcemy zamontować huśtawki czy pojazdy dla dzieci z materiałów nienaturalnych?

Z reguły nie zapominajmy, że wiele budowli, które przynależą do ekwipunku placów zabaw jest wykonanych z tworzyw sztucznych. Tworzywo ma własne bezsprzeczne plusy, zwłaszcza jest lekki i w sumie nie wymaga konserwacji. Podczas zakupu należy jednakże przekonać się czy zrobiono je z materiału zakwalifikowanego do kontaktu z dziećmi, np. dowiedz się szczegółów. Bywa bowiem, czasami, ale jednak, że materiały (sprzedaż kruszywa) są niebezpieczne i nie powinny być dopuszczone do sprzedaży.


Dzieci
Napisał: Felix Padrosa Photography
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonale sprawdzają się wybrane zabawy, a pierwszeństwo na pewno wiodą domki dla dzieci. Tak naprawdę mogą pełnić mnóstwo funkcji. To jednocześnie doskonałe miejsce do zabawy jak i narzędziownia, gdzie maluchy są w stanie trzymać swoje ogrodowe zabawki. Z jednej strony więc dziecko ma swoją skrytkę, swój prywatny świat, z drugiej dzięki temu łatwiej utrzymamy porządek w ogrodzie. Klasycznie domki są wykonywane z drewna, dlatego więc najpopularniejsze to drewniane domki dla dzieci, jednak coraz większą popularnością wyróżniają się też plastikowe konstrukcje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-25 04:03:07
Tagi: popularność, ochrona, naturalne, funkcja