Niezbędne ogrzewanie - niezwykle ważna sprawa w naszej strefie klimatycznej

W naszym klimacie w zimie niezbędne jest ogrzewanie domów. Zrobić to można wieloma sposobami, najczęściej wykorzystywane są różne piece, w których można spalać węgiel czy olej, ale coraz większą popularnością cieszy się także grzanie na gaz propan butan. Tego typu instalacje zyskały popularność w przypadkach, kiedy nie ma możliwości przyłączenia do instalacji gazowej, a ktoś będzie się decydował na taką właśnie formę ogrzewania.


instalacja
Napisał: Armacell
Na podstawie: Armacell
Podstawowym elementem przy instalacji tego typu jest zbiornik na gaz. Ponieważ gaz to paliwo niebezpieczne oraz łatwopalne, to zachowane muszą zostać bardzo rygorystyczne przepisy i normy. Szczególnie że zbiorniki lpg mają sporą objętość, nawet kilku tysięcy litrów, bo mniejsze by były zwyczajnie nieopłacalne w użytkowaniu.

Nie wahaj się - jeżeli masz ochotę uzyskać dodatkowe informacje na ten temat, wiedź, że bezpłatne wejście (http://www.heliodon.pl/) na nasz link naprawdę nie obciąży Cię finansowo.

Dzisiaj stosuje się dwa rozwiązania, zbiorniki mogą być albo ukryte pod ziemią, albo montowane nad powierzchnią, ale w obu tych sytuacjach muszą się znajdować w jakiejś odległości od domu. Praktycznie wszystkie dokładne odległości oraz wymiary regulują przepisy, których przestrzeganie jest konieczne, aby korzystanie z takiej instalacji było dopuszczalne, a co najważniejsze bezpieczne.

Bardzo istotną decyzją, którą trzeba podjąć podczas projektowania takiej instalacji, jest metoda finansowania zbiornika. Można go zakupić, jednak ogólne koszty związane z tym nie będą małe. Do ceny instalacji trzeba dołożyć montaż, projekt i odbiór techniczny, co daje praktycznie tyle samo, co cena samego zbiornika. Do tego dochodzą koszty regularnych przeglądów oraz serwisów, co w efekcie daje całkiem sporą sumę. Dzierżawa jest na pierwszy rzut oka rozwiązaniem tańszym, ponieważ w każdym miesiącu trzeba zapłacić daną kwotę, a przeglądami i inspekcjami będzie się zajmował dzierżawiący. Jednak wadą, i to niekiedy dość sporą, może być to, że dzierżawiąc trzeba podpisać wyłączność na napełnianie zbiornika. A tu przeważnie ceny mniej korzystne niż na wolnym rynku, tak więc przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie trzeba dobrze wszystko przeanalizować i wybrać rozwiązanie bardziej korzystne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-07 18:08:01
Tagi: dom, instalacje, gaz