potęga Matki natury przeciwko kreatywności technologicznej człowieka

Funkcjonujemy w kraju, jakim na szczęście nie jest dotknięty aktywnością płyt tektonicznych. Dzięki temu unikamy zjawiska, jakie częstokroć dotyka między innymi mieszkańców Japonii. Takim problemem jest trzęsienie ziemi, jakie może nieść za sobą wielkie zagrożenie a także może generować ogromne straty.


pejzaż - sprzęt
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - fotos
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
sprzęt - odzwierciedlenie
Napisał: Marcin Polak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drgania sejsmiczne, czy też fale sejsmiczne to fale energii , które są powodowane nagłym naskokiem płyt tektonicznych. Powstaje w ten sposób ogromna moc, jaka płynie przez ziemię oraz jest rejestrowana przez urządzenia takie jak sejsmografy. Oczywistym jest, iż trzęsienia ziemi są ogromnym zagrożeniem dla zamieszkujących te obszary, w których te zjawiska występują. Pomiary drgań sesjmicznych - sprawdź stronę W związku z tym niezbędne jest właściwe przygotowanie, jakie zminimalizuje skutki takiej katastrofy. Z tego względu mieszkańcy Japonii już od najmłodszych lat uczeni są w jaki sposób się zachować w przypadku wystąpienia trzęsienia ziemi. Powstają inteligentne systemy ostrzegania, jakie wyłapują nawet najsłabsze drgania sejsmiczne, analizują informacje i przewidują co i w jakim stopniu może się wydarzyć jeżeli chodzi o możliwe trzęsienie ziemi.


W krajach, w jakich ryzyko wystąpienia tych groźnych zjawisk jest najwyższe, niezwykle ważnym jest odpowiednie stawianie budynków mieszkalnych. Takie konstrukcje muszą być niezwykle odporne aby były w stanie przetrzymać jak największe drgania ziemi. Architekci od długiego już czasu szukają stosownie wytrzymałych konstrukcji, które zapewnią właściwy poziom bezpieczeństwa. Istotnym elementem przygotowań takiego budynku jest oprogramowanie, jakie pozwoli na skonstruowanie modelu i przeprowadzenie symulacji. Znacząca jest także właściwa ocena, która pokaże nam w jaki sposób będzie zachowywał się budynek narażony na dane obciążenia i działania sił zewnętrznych. Jednym z takich programów jest Midas NFX, a więc wszechstronna aplikacja umożliwiająca projektowanie na najwyższym poziomie. Aplikacja ta pozwala na dokonanie analizy dynamicznej oraz analizę zmęczenia zbudowanej konstrukcji. Jakie oprogramowanie jest ci potrzebne? - Dowiedz się więcej. Midas NFX okazuje się zatem niezwykle pomocny dzięki sposobności wykonania pełnej analizy FEA, czyli komputerowej symulacji tego w jaki sposób będzie zachowywać się produkt w reakcji na oddziaływania żywiołów, wibracje, albo też wysoką czy niską temperaturę. Takie działanie zobrazuje nam czy nasz budynek wytrzyma konkretne obciążenia, co jest niezwykle istotne przy konstrukcjach, które mają stawić opór trzęsieniu ziemi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-19 09:46:55
Tagi: dom, oprogramowanie, części, cena, możliwości