Gdzie mieszkać we Wrocławiu?

Aktualna kondycja rynku nieruchomości jest bardzo korzystna dla klientów, stąd warto teraz kupić własne mieszkanie. Koszta nieruchomości w Wenecji Północy kurczą się tak samo szybko, co w reszcie państwa, co powinno cię zachęcić mieszkania we Wrocławiu. W moim krótkim tekście opiszę parę elementów, na które musisz bezwzględnie popatrzeć bliżej. Wrocław ma sporo plusów, uprzyjemniających mieszkanie tutaj, lecz ma również parę wad.

Miasto Stu Mostów zawiera pięć wielkich dzielnic. Ludzie nierzadko utożsamiają je z osiedlami. W ścisłym środku metropolii rozciąga się Stare Miasto, wspaniała okolica do życia. Wartości nieruchomości są tam wyraźnie najwyższe.Sprawia to obecność mnóstwa urokliwych miejsc, takich jak Park Staromiejski, dostęp do kin, firm i malli oraz prestiż. Na drugim miejscu w rankingu cen sytuuje się Śródmieście, mocno rozciągnięta dzielnica z atrakcyjnymi osiedlami.


Wyświetl większą mapę
Najpiękniejsze są te leżące na Wielkiej Wyspie. Wrocławian do nabycia lokali na niej przekonują duże parki, sąsiedztwo Odry, spokój oraz komfortowe poniemieckie budownictwo. Wadą życia tam okazuje się MPK. Osiedla są położne w sporej odległości do Starego Miasta, a tramwaje zazwyczaj zawodzą. Dojazdowy aspekt jest najbardziej znaczącym wyznacznikiem, który wpływa na to, że koszty nieruchomości (zarządzanie nieruchomościami) w dzielnicy Psie Pole są najniższe, jakie zna miasto. Deweloperzy Wrocław ustanawiają je na małym poziomie ze względu na marne skomunikowanie. Zmotoryzowani mieszkańcy utyskują na wielkie korki przy drodze na Warszawę. Ludzie korzystający z MPK z kolei na to, że na Psie Pole docierają jedynie autobusy. Dużo bardziej komfortowo związana z centrum metropolii jest dzielnica Krzyki. Cechuje się ona masą paradoksów – są tam wielkie i nieatrakcyjne blokowe osiedla (Gaj) i malownicze, poniemieckie kwartały willowe. Dzielnica, która wykazuje relatywnie niskie ceny i ma charakter rozwojowy, to Fabryczna.


Wrocław to bardzo żwawo zmieniające się miejsce. Nowoczesne osiedla mieszkalne pną się jak grzyby po deszczu. Do największych mankamentów życia tutaj od dawna zalicza się fatalną komunikację miejską. Lecz jest to malutka cena za lokum w tak przyszłościowym punkcie Polski.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-25 18:58:52
Tagi: mieszkanie, miasto, Wrocław, nieruchomości, budownictwo, dzielnica, cena