Schody ze szkła - czyli pomysł na nietuzinkowe wnętrze

Gdy jesteśmy wielbicielami nowoczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła będą świetnym dopełnieniem naszego domu. Coraz większa ilość osób decyduje się na zainstalowanie ich w swoich domach, mieszkaniach a także w gustownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.
Schody szklane to głównie świetne wyjście dla tych, którzy uwielbiają zwykle formy oraz surowość wnętrza. W ostatnim czasie odchodzi się od materiałów wytworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego względu projektanci i architekci wnętrz ochoczo stosują w swojej pracy materiały z drewna, szkła i kamienia. Pozwala to nadać wytworzonym z nich przedmiotom nieprzemijającego charakteru.

Schody ze szkła mają wiele atutów estetycznych oraz funkcjonalnych. Nade wszystko warto zaznaczyć, że tego typu budowa to świetne wyjście dla ciasnych wnętrz a także wszędzie tam, gdzie nie chcielibyśmy optycznie utracić na wielkości pomieszczenia. Musimy liczyć się z tym, iż schody drewniane mają masywną konstrukcję i żeby optymalnie się prezentowały należy je zamontować na odpowiedniej przestrzeni, której nie przyćmią swoją wielkością.

Co więcej musimy uświadomić sobie, że szklane schody nie są taką delikatną konstrukcją, niż może się wydawać. szkło przeznaczone do konstrukcji schodów (zobacz drewniane schody) jest należycie harde i grube.

Wręczamy Ci darmowe wejście do kolejnych artykułów, jeżeli wpisy zawarte na tej witrynie bardzo Cię zaaferowały. Zatem nie zwlekaj!

Nie ma możliwości, by zepsuło się nawet w wypadku, gdy spóźnieni będziemy biec z nich w podskokach.Do umocowania schodów stosuje się zawiasy do szkła (to znaczy przeznaczone do mocowania szkła), których funkcją jest stabilne utrzymywanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego typu zawiasy do takich, jakie stosuje się do mocowania szklanych drzwi albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz takie z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niezwykle zjawiskowo prezentują się również szklane schody podświetlone za pomocą specjalnych lampek. Światło idealnie rozprasza się po szybie dając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których liczy się, aby ich pomieszczenie robiło na każdym oszałamiające wrażeniesprawdź serwis Parcie na Szkło w parcienaszklo.com.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-25 14:16:52
Tagi: dom, szkło, światło, architekci, materiały