O jakiego rodzaju zabiegach powinniśmy pamiętać przed wiosną w ogrodzie? W jaki sposób uporządkować to miejsce po zimie?

Przed nadchodzącą wiosną sporo ludzi bierze się za porządki w ogrodzie. Chcielibyśmy wszak by to miejsce prezentowało się jak najlepiej w czasie kiedy będzie często przez nas użytkowane, to znaczy w sezonie. Co sprawdzić i czym zająć się by nasz ogród wyglądał pięknie?


Często
ogród
Napisał: Berlt Watkin
Na podstawie: https://www.flickr.com
przed przed okresem zimowym chowamy różne przedmioty czy meble ogrodowe, które mogłyby się trochę zniszczyć na skutek zimowej pogody. Na wiosnę można spokojnie wyciągnąć i przetrzeć różne ogrodowe figurki albo innego rodzaju ozdoby. Zobaczmy w jakim stanie znajdują się siedziska albo stół do ogrodu. Może w tym roku trzeba kupić już nowe meble ogrodowe rattanowe - iCASA. Kiedy będziemy się z nimi dobrze obchodzić to posłużą nam na pewno długo. Będą świetną ozdobą naszego ogrodu a szczególnie części wypoczynkowej, w jakiej spędzamy dużo czasu. Wszak stare, poniszczone meble do ogrodu bardzo popsują to jak takie miejsce się prezentuje.
ogródek
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com

Na wiosnę skontrolujmy stan narzędzi do pracy w ogrodzie. Należy je zapewne wyczyścić oraz naostrzyć, może odpowiednia będzie szczotka druciana do bardziej zabrudzonych miejsc. Warto wetrzeć w nie coś natłuszczającego, co zabezpieczy przed działaniem wilgoci. Następnie musmy zgrabić zeschnięte liście jak i fragmenty roślin, które leżą w całym ogrodzie. Warto jest usunąć częściowo fragmenty starej ściółki aby ziemia mogła oddychać i w szybszym tempie ogrzała się w promieniach wiosennego słońca.


Następnie dobrze będzie sprawdzić stan krzewów w ogrodzie. Można usunąć zeschnięte gałęzie. Spłukać można je dobrze wodą używając węża ogrodowego by pozbyć się kurzu. W ten sposób rośliny błyskawicznie odżyją. Jeśli na jesień zapomnieliśmy przyciąć różne wieloletnie rośliny między innymi drzewa czy krzewy, to właśnie na wiosnę warto się tym zająć. Skontrolujmy w jakim są stanie. Obetnijmy wszystkie zeschnięte, złamane gałązki oraz nadajmy im pożądany kształt. W taki sposób otrzymamy przyjemny ład przestrzenny.

Dostarczyć należy też sporej ilości wartości odżywczych wszystkim roślinom. Na rynku znajdziemy wiele gotowych nawozów przeznaczonych dla różnych gatunków roślin. Można też samemu użyć mieszanki kompostu, obornika, ziemi, rozdrobnionej kory i piasku. To na pewno przyspieszy wzrost. Pamiętajmy również o nawozie na trawnik. Możemy w tym momencie zająć się zakładaniem grządek, jeśli chcemy mieć w ogródku trochę swoich warzyw oraz ziół. Tak zadbany ogródek będzie na pewno ładnie wzrastał oraz cieszył nasze oczy cały sezon.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-28 01:30:51
Tagi: ogród, narzędzia, siedziska