Machiny do zagęszczania gruntu

Najprostszym oraz równocześnie najtańszym sposobem utwardzania gruntów jest ich maszynowe zagęszczanie.


W czasie zagęszczania cząsteczki gruntu przybliżają się do siebie, co w efekcie powoduje, że pewna liczba wody i powietrza usuwana jest z malejącej objętości porów.


spoiwa stabilizacyjne
Napisał: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com


Proces ten wiedzie do powiększania wodoodporności jak też nośności gruntu i do zmniejszania jego podatności na tworzenie się kolein. Ten typ wzmocnienia daje najlepsze rezultaty w podłożach spoistych, w jakich obserwuje się widoczny przyrost niezmienności. Gorsze wyniki przynosi w gruntach miałkich. Tutaj sprawdzi się beton.

Kiedy stwierdzisz, że warto poznać więcej szczegółów związanych z omawianą tu problematyką, zerknij na źródło info - tam znajdziesz podobne zagadnienia.

Popioły lotne używane są do produkcji cementu. Powinno się dobrać bardzo starannie przyrząd zagęszczający. W praktyce do podłoży gruntowych stosuje się narzędzia o działaniu: ubijającym, np.: płyty wolnospadowe, ugniatającym, dla przykładu: cylindry gładkie, okołkowane albo przyczepne o różnych ciężarach a także naciskach, wibrującym, dla przykładu: walce wibracyjne.


Do podłoży kompaktowych rekomenduje się używanie ciężkich walców o działaniu statycznym. Wałowanie powinno odbywać się przy wilgoci gruntu przybliżonej do optymalnej, kolejnymi warstwami. Grubości ich są zależne od typu podłoża a także typu oraz ciężaru walca. Konieczna do osiągnięcia żądanego rezultatu ilość przejść po jednym śladzie jest ustalana doświadczalnie.

Jeśli ciekawi Cię problematyka omawiana w niniejszym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://termoaparatura.com.pl/pl/article/91/Czujniki_termoelektryczne___Termopary), a na pewno okaże się ona dla Ciebie godna uwagi.

Do w największym stopniu rozpowszechnionych maszyn zagęszczających przynależą walce.
Zależnie od rodzaju napędu cylindry można podzielić na: przyczepne a także samojezdne. Najlepsze rezultaty przy zagęszczaniu walcami gładkimi pozyskuje się dla gruntów luźnych i mało zwięzłych. Ogromnie istotne są także spoiwa stabilizacyjne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-03 15:50:48
Tagi: czas, beton, efekt, dane