Decyzje konsumentów na rynku nieruchomości

Z pewnością każdy zauważa jak szeroko rozbudowany jest rynek developerski i jak w dalszym ciągu się rozrasta. W większych miejscowościach zaczyna w szybkim tempie brakować lokalizacji na kolejne, nowe projekty. Dookoła nas osiedla domków szeregowych, osiedli mieszkaniowych, odgrodzone apartamenty w dokładnie strzeżonej strefie.
Kupno czy wynajem mieszkania?
Napisał: Dekoral.pl
Na podstawie: Dekoral.pl
niebawem nawet niewielki, zalesiony fragment ziemi zostanie przeznaczony pod zabudowę, a przecież dla mieszkańców znacznych aglomeracji, którzy nie mogą sobie pozwolić na wypady poza miasto, bardzo ważne są okolice gdzie mogą wraz z rodziną czy znajomymi pójść na spacer i chociaż przez moment odciąć się od hałasu miasta. Niestety developerzy nie patrzą na takie przyziemne kwestie, dla nich istotny jest przede wszystkim zarobek.Ciekawy jest jednakże fakt, że takie projekty inwestycyjne pomimo kryzysu przynoszą dochód.

Masz zamiar poznać dużo szczegółów na ten interesujący temat? Zatem ten artykuł doczytaj tu kolejną stronę pod tym linkiem.

Wiele rodzin zwyczajnie nie stać na zakup nowo powstałych mieszkań i dla nich najprostszym wyjściem w takiej sytuacji jest jego wynajem, dlatego często spotykamy się z pustymi, nie do końca zamieszkałymi nowo wybudowanymi osiedlami. Ludzi nie tylko odstrasza cena, ale także niejednokrotnie złe wykonanie, brak własnego miejsca parkingowego czy nienaturalnie niewielki balkon lub w najgorszym wypadku jego brak. Osoby, które decydują się na tak dużą inwestycje za tak dużą gotówkę chciałyby aby ich przyszłe miejsce zamieszkania było idealne. Planując jego zakup warto zastanowić się jednak czy nie korzystniej przeznaczyć kapitał na działkę i budowę wolno stojącego domku gospodarczego.

Dom czy mieszkanie w bloku?
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.
Coraz częściej rodziny decydują się na życie poza miastem, pośród ciszy i spokoju, a pomimo pracy w centrum miasta, posiadając własne auto w szybkim tempie i prosty sposób można do niej dotrzeć. Jest wiele plusów w posiadaniu własnego domu. Brak obcych osób za ścianą, większy metraż, możliwość posiadania przeróżnych zwierząt, a przede wszystkim własny ogród, o którym możemy wyłącznie pomarzyć, mieszkając w blokowiskach. Swój własny zielony teren, jesteśmy w stanie rozplanować w swobodny sposób, klasycznie lub z fantazją.

Przy projektowaniu ogrodu warto zastanowić się nad realizacją kilku ciekawych pomysłów. Własna altanka ze strefą na ognisko, pomalowana na ciemnobrązowy kolor i ozdobiona dookoła wielobarwną taśmą led, zapewni wyjątkowy wygląd, a tym samym funkcjonalność. Nieduży skalniak, obok duża huśtawka i niewielkie oczko wodne, w którym pływać będą wielokolorowe gatunki ryb, to kolejny zbiór elementów, które spowodują zazdrość w oczach najbliższych sąsiadów. Trzeba mieć na uwadze również ogrodowe podświetlenie terenu ledami, które niewątpliwie rozświetli ścieżkę w długie, letnie wieczory w gronie przyjaciół.

Istnieje dużo możliwości, które zrealizować można dzięki rozległemu asortymentowi hurtowni ze sprzętem specjalistyczny, w tym wypadku hamować nas może wyłącznie nasza wyobraźnia i nakłady pieniężne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-19 15:29:41
Tagi: samochód, miasto, aranżacja, rynek, apartamenty, inwestycje, sklep, deweloper, cena, kapitał