W jaki sposób samorządy gmin mogą oszczędzać prąd, nie wyłączając nocą latarni?

Jak udowadnia przykład Trzebielina, istnieje niebanalny patent na wypracowanie oszczędności. Standardowe lampy uliczne możemy zamienić na oświetlenie LED. Źródło światła rodzaju LED nie bez przyczyny coraz powszechniej instalowane w polskich domach.


oświetlenie uliczne
Napisał: manfred majer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Akumulator agm
Ułatwia zaoszczędzić prąd elektryczny, a więc jest równocześnie przyjazne dla środowiska przyrodniczego i naszej kieszeni. Jak udowadnia przykład gminy Trzebielino, to również rewelacyjny patent na wymianę typowych lamp ulicznych. W większości naszych miast i gmin, władze samorządów postanawiają gasić je na noc, aby oszczędzać. Trzebielino wymieniła je na nowoczesne oświetlenie LED. Jak dumnie przyznaje wójt Trzebielina, drogi i chodniki są oświetlane całą noc, a rachunki za energię obniżyły się o 50 procent.

Ta konkretna oszczędność zdecydowanie pomaga bilansować pieniądze gminy. Gmina Trzebielino to fenomen na skalę państwa. Ta mała, zamieszkana przez zaledwie prawie 4 tys. mieszkańców gmina leżąca w województwie zachodniopomorskim, postawiła na innowacyjny krok. Standardowe lampy zamieniła na oświetlenie LED uliczne. Mieszkańcy z dumą mówią o korzyściach takiego rozwiązania. Chodniki oświetlone są już nie tylko rankiem i wczesnym wieczorem, a całą noc. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i wygody mieszkańców.

Jeżeli chcesz bezzwłocznie odnaleźć pokrewne materiały dotyczące analizowanego problemu, zobacz dodatkowe info na innej tego rodzaju stronie.

Również prowadzący samochód chwalą innowacyjne wyjście.


Oświetlenie uliczne LED
Oświetlenie LED uliczne jest naturalniejsze i bardziej jasne niż pochodzące z typowych latarni, pomaga precyzyjnie dostrzegać kształty. Wprost przełożyło się na to na większe bezpieczeństwo kierujących i pieszych. Oświetlenie LED uliczne to dla standardowych latarni ulicznych, rekomendowane wszystkim miejscowościom i gminom w Polsce.

Serdecznie namawiamy do przeczytania większej ilości postów na ten temat. Jeśli Cię on ciekawi, to zobacz stronę (https://wibako.pl/products/100_uklad-elektryczny/c299un_rozrusznik-magneti-marelli-m12728-27564k), na której umieszczone są podobne teksty.

To ekologiczne i innowacyjne rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich korzystających z dróg. Pozwala obniżyć rachunki za prąd, jednocześnie nie zmuszając władz do wyłączania oświetlenia na noc. Wymiana tradycyjnych latarni na oświetlenie LED to inwestycja przyjazna finansom, jak i środowisku naturalnemu. Dodatkowe informacje

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-30 12:03:35
Tagi: LED, prąd, noc, rachunki