Kupno a wybudowanie domu - co się bardziej opłaca?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z ciekawych rozwiązań, które warto przeanalizować może okazać się budowa własnego domu. Koszty, w zależności od lokalizacji, mogą być niższe, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub zakup nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.
Bardzo trudnym zadaniem jest wyliczenie ostatecznych kosztów budowy domu. Sprawę utrudnia fakt, że na budowę wpływa dużo zmiennych - można jednak zlecić ją odpowiednim fachowcom w tej dziedzinie czy przeszkolić się samodzielnie (nieruchomosci-mazowieckie.com.pl/)domy pasywne
Napisał: www.schueco.pl
Nie wliczamy też oczywiście ceny kupna działki pod budowę, ponieważ w tym aspekcie ceny powiązane są z miejscem, które nas interesuje.

Koszty należy podzielić na cztery główne grupy. Pierwsza to stan zerowy, w skład którego wchodzą wszystkie prace ziemne, fundamenty budynku, ściany zlokalizowane w podziemiu, a także stropy pod poziomem gruntu oraz schody i izolacje.

Czy ten materiał Cię zaciekawił? W takim wypadku zobacz inny polecany serwis mieszkanie na sprzedaż koszalin, który także posiada ciekawe informacje.

Druga grupa - tzw. stan surowy otwarty, na który składają się ściany, stropy, wszelkie schody i podesty, ściany działowe , a także szkielet dachu wraz z podłożem i pokryciem. W skład trzeciej grupy – stanu surowego zamkniętego – wchodzą okna oraz drzwi. Czwartym, najdroższym etapem budowy domu są czynności związane z wykończeniem nieruchomości. Są to wszelkiego rodzaju instalacje, tynki, podłogi i wykładziny oraz inne tego typu elementy..

Pamiętać trzeba, że biorąc pod uwagę gotowe domy na sprzedaż, część z tych kosztów również będzie leżała po naszej stronie (chyba, że wybierzemy opcję „pod klucz”, która oczywiście będzie droższa).

Sporym ułatwieniem będą gotowe projekty domów, które bardzo często zawierają w sobie już obliczone koszty budowy.

Warto zobaczyć inne nasze serwisy www (http://www.probudiament.pl/wiercenie-w-zelbecie/), żeby poznać inne fascynujące artykuły na analogiczny temat. Nie zwlekaj więc i kliknij ten link!

Dzięki temu można się, mniej więcej, zorientować, ile będzie kosztowała budowa naszego domu. Warto zainteresować się gotowymi projektami między innymi właśnie z tego powodu. Średni koszt zakupu takiego projektu wynosi ok. 2000 zł. Są to jednak pieniądze dobrze zainwestowane, ponieważ pozwalają nam na wybranie takiego projektu, który będzie zawierał nasz, wymarzony dom.

Jako że koszty zainwestowane w budowę domu są jednymi z najwyższych, jakie musimy ponieść w naszym życiu, warto się tym zainteresować, aby wybrać taki dom, który będzie nas cieszył. Często jest tak, że mamy „w głowie” dany projekt, ale nie potrafimy architektowi go zobrazować. W tej sytuacji analizowanie gotowych projektów domu może być bardzo pomocne. I jednocześnie da możliwość zachować sporą kwotę pieniędzy, którą trzeba by zainwestować w nabycie indywidualnego projektu.

Niezależnie od tego, jaką kwotą na budowę domu rozporządzamy, musimy pamiętać o minusach, z których często najbardziej istotnym jest umiejscowienie budowy. Nie można zapominać, że aby zamieszkać w wygodnym miejscu często trzeba jednak zdecydować się na tańszą, gotową ofertę od dewelopera, który kupując większy grunt ma możliwość zmniejszenia kosztów jednostkowych. Warto też wziąć pod uwagę wygodę jaką daje wykonanie wszystkich czynności i załatwienie koniecznych formalności, dotyczących budowy domu przez firmę deweloperską. Pozostaje więc przemyśleć wszystkie plusy i minusy i zdecydować się na odpowiadające nam rozwiązanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-05-04 05:28:33
Tagi: schody, dom, projekty, lokalizacja, rozwiązanie