Alternatywne sposoby na finansowanie kupna nieruchomości czyli zalety i wady leasingu mieszkań.

Mieszkania w Polsce bez przerwy bardzo dużo kosztują w stosunku do wynagrodzeń. Rezultatem takiego stanu rzeczy jest to, że niewiele osób pozwolić sobie może na zakup lokalu bez wsparcia się jakimiś pożyczanymi środkami. Przeważnie są to klasyczne kredyty mieszkaniowe, ich oferta jest bardzo szeroka na rynku, bo mają je w ofercie zarówno praktycznie wszystkie banki jak również najróżniejsze finansowe instytucje. Jednak żeby dało się zaciągnąć taki kredyt to konieczne będzie spełnienie szeregu warunków, w tym udokumentowania zarobków w należytej wysokości.

Jest sporo ludzi, którzy nawet mimo dość wysokich zarobków nie będą mieli możliwości skorzystania z kredytu, bo będą one w formie nieakceptowanej przez banki. Jeżeli droga w bankach będzie zamknięta przed nimi, to mogą pomyśleć o innym sposobie sfinansowania kupna, a będzie nim leasing nieruchomości, więcej info homeleasing.pl.

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://cleo-polska.pl/s-154-wciagarka-lancuchowa-reczna-rukcug) odnoszących się do rozważanej w tym materiale treści. Uzyskasz wtedy szerszą wiedzę!

W Stanach cieszy się on dużą popularnością, duża część transakcji jest właśnie w ten sposób realizowana. U nas póki propozycja nie jest duża, chociaż powoli się to zaczyna zmieniać.
nieruchomość
Napisał: Mark Moz
Na podstawie: http://www.flickr.com


Leasing jak wszystkie inne formy finansowania, ma pewne wady i zalety. Do zalet niewątpliwie zalicza się to, że starać się o niego mogą klienci nie posiadający zdolności kredytowej, choć oczywiście zarobkami w odpowiedniej wysokości trzeba się będzie wykazać.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w naszym poście? Odczuwasz jednak niedosyt? Więc zachęcamy do nowej strony - idź tu i wejdź tam.

W przypadku leasingu dużo łatwiejsze są też wszystkie procedury, gdyż formalnie lokal nie zmienia swojego właściciela. Biorąc mieszkanie w leasing trzeba o tym pamiętać, jest to niezwykle istotna różnica w porównaniu z kredytem mieszkaniowym. Leasing jest tak skonstruowany, że po wypełnieniu wszystkich formalności można korzystać z lokalu, płacąc w zamian comiesięczne raty w określonej wysokości- .

Po ich całkowitym spłaceniu, zależnie od tego, jaka jest umowa, mieszkanie można na siebie przepisać, czasami z koniecznością dopłacenia jeszcze pewnej kwoty. To, że pod względem formalnym nie jest się posiadaczem mieszkania może za sobą nieść jedno dosyć poważne zagrożenie. Jeśli firma leasingowa zbankrutuje, to może się okazać, że nieruchomość się po prostu straci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-07-24 08:09:38
Tagi: mieszkanie, Kredyt mieszkaniowy, lokal