Jak wygląda rynek mieszkań w Polsce? Czy coś ulega zmianie, czy występują jakieś zauważalne tendencje?

W czasie wyżu demograficznego w naszym kraju, jest coraz bardziej znaczące zapotrzebowanie na własne mieszkania. W ostatnich latach ceny mieszkań bardzo wzrosły. Ludzie czasem nie mają gdzie mieszkać. Dlaczego?


Osiedle mieszkalne Nasz Gaj w Rzeszowie
Napisał: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.
Na podstawie: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.
Miasta stale inwestują w nowe osiedla mieszkaniowe, typu zwłaszcza dla ludzi młodych. Jest to plan zakładający rozwój miasta, tak więc władze chętnie budują nowe bloki. Z tego też powodu, że na osiedla tego typu, najchętniej wprowadzają się młode rodziny, najczęściej z dziećmi, infrastruktura musi być bardzo dobrze rozwinięta.

Takie osiedle powinno być wyposażone w sklepy, najbardziej korzystnie jak są to różne, czyli sklep spożywczy, piekarnia, i jakiś kiosk. Ludzie, pomimo że bardziej poważne zakupy preferują dokonywać w galeriach handlowych, potrzebują także mieć stały dostęp do mniejszych sklepików.

Z tego względu, iż w takim miejscu jest dużo dzieci, powinniśmy pomyśleć o bezpiecznych, ale i kreatywnych placach zabaw, czy ciekawej lokalizacji, gdzie rodzice będą mogli udać się na spacer z wózkiem. Warto jest pomyśleć o miejscu, gdzie będzie możliwość założyć przedszkole lub żłobek. Dla wielu rodziców jest to bardzo pożyteczne rozwiązanie. Takie miejsca powoli stają się autonomiczne, gdzie ludzie są w stanie żyć spokojnie i mieć dostęp do najbardziej niezbędnych miejsc, jak i tych zaspokajających potrzebę rozrywki. Są tak więc coraz bardziej dostosowywane do potrzeb młodych osób.

Właściwie tak to wygląda w każdym większym mieście, iż bardzo często są proponowane na rynku pierwotnym. Jest tak, gdyż deweloperzy mogą oczekiwać na określone ułatwienia od Państwa. Przykładowo program “Mieszkanie dla Młodych” dotyczy tylko do rynku nowych mieszkań. Wywołuje to sytuacje, że często deweloperzy nie mają klientów, gdyż konkurencja jest ogromna, więc niezbędnie trzeba bardzo walczyć cenowo, aby to akurat nasze mieszkanie było wybrane.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jest pomocna treść (http://www.ingas.pl/) o identycznej tematyce, jaką należy obejrzeć. To świetny moment zatem zrób to!

Tym bardziej, iż wszystko wskazuje na to, iż kryzys się kończy, więc i prościej o kredyt, stąd coraz większa ilość młodych osób może kupić swoje własne mieszkanie. Z jednej więc strony wybór jest duży, z drugiej nie każdy może liczyć na kredyt w banku, ponieważ na rynku pracy jest różnie - jedna osoba posiada umowę o pracę, druga ma tak zwaną “śmieciówkę”. To w sumie kłopot wielu młodych ludzi.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-07-24 08:09:32
Tagi: mieszkania, osiedla