Saint Gobain Eurocoustic jako popularny specjalista poprawy pochłaniania dźwięku.

Obszerna ilość proponowanych artykułów polepszających komfort akustyczny w domach świadczy o zapotrzebowaniu na ciszę, a także o tym, że dużo standardowych surowców budowlanych nie spełnia pod tym względem wyczekiwań. Dlatego akustyczne płyty, maty, bądź taśmy mają duże wzięcie.

Firma Saint Gobain Eurocoustic (czytaj więcej) to uznany na światowym rynku specjalista w obszarze usprawnienia absorbowania dźwięku, ochrony przeciwpożarowej, izolacji cieplnej i akustycznej.

Atrakcyjnym produktem do wyciszania murów są drewnopochodne panele akustyczne. Wytwarza się je z płyt MDF. Mają niezwykle dekoracyjny design, toteż wykończone nimi ściany prezentują się wyjątkowo ładnie. Decentralizują i łagodzą dźwięki powietrzne, minimalizując echo.
budowa domu
Napisał: Fiona MacGinty-O’Neill
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej prostą procedurą okaże się ułożenie na ścianach natryskowego tynku dźwiękochłonnego silikatowego, bądź celulozowego. Tynki takie mają fakturę chropowatą i nie można tego modernizować, realizując na nich na przykład gładź, albo tapetując je. Dobrym podejściem jest również umieszczenie płyt korkowych. Analogiczny rezultat można uzyskać, stosując tapetę korkową. Jest cieńsza, więc łagodzi dźwięki w mniejszym stopniu niż płyty. Tak jak płyty, jak i tapety korkowe przypina się do ścian za pomocą kleju do korka.

Saint Gobain Eurocoustic ( więcej) oferuje również izolacje cieplne. Skuteczna izolacja cieplna to przede wszystkim dobry surowiec izolacyjny.

Zainteresował Cię ten wpis? Przejdź zatem w podany link, dowiedz się tu (https://www.normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/armatura/hydrant-przeciwpozarowy-nadziemny-model-87/), czy nowe notki również przypadną Ci do gustu. Wierzymy, że tak.

Jednak to nie tylko styropian, czy wełna mineralna. Wytwórcy cały czas udoskonalają swą ofertę, zapewniając możność szerszego doboru.

Współczesne izolacje cieplne posiadają wyższe parametry cieplne, niż tradycyjne materiały. Izolacyjność płyt styropianowych udoskonaliło zastosowanie domieszki grafitu. Z drobnych grafitowych cząstek powstaje granulat, który się przetwarza w srebrnoszare tafle.

Hej, sprawdź to rozbiórka kominów, jeśli dotąd nie wiesz o tej niesamowitej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Płyty z neoporu mają mniejszą spoistość i są lżejsze aniżeli styropianowe, ale ich parametry termiczne są lepsze. Można więc stosować cieńszą powłokę izolacji, szczędząc surowiec, przy zachowaniu wymaganej izolacyjności. Tafle z polistyrenu ekstrudowanego są odporne na wodę, defekty mechaniczne, korozję biologiczną i nie żółkną pod wpływem promieniowania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-07-24 08:09:57
Tagi: akustyka, ochrona przeciwpożarowa, płyty akustyczne, natryskowy tynk dźwiękochłonny, płyta z neoporu