Odbiór techniczny mieszkania - porady

Podpowiadamy, jak uskutecznić odbiór techniczny nowego mieszkanka samodzielnie. Na co kierować uwagę podczas odbioru technicznego mieszkanka, co wziąć z sobą na odbiór, jakiego rodzaju zgłaszać usterki.


Najlepiej jeżeli na odbiór mieszkania możesz zabrać kompetentnego inżyniera bądź jednostkę remontową, która wykańczać będzie nasze mieszkanie.


kleje
Napisał: SOUDAL
klik
Napisał: Erich Ferdinand
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeśli jednak decydujemy się przeprowadzić odbiór techniczny nowiutkiego mieszkania samodzielnie - nic straconego, ale przygotujmy się sumiennie.

Udało nam się przyciągnąć Twoją uwagę naszym interesującym postem? Rewelacyjnie. Zatem zachęcamy - kliknij w link i przejdź do nowej strony po fakty.

Nim wybierzemy się na odbiór techniczny mieszkanka zapoznajmy się uprzednio z normami o badaniach przy odbiorze. Rekomenduję przed urzędowym odbiorem technicznym mieszkanka wpierw przeprowadzić samodzielną inspekcję, najlepiej oczywiście z fachową pomocą. Bez presji czasu łatwiej wówczas szczegółowo obejrzeć mieszkanko. Na właściwy odbiór mieszkania umówmy się zawsze w ciągu dnia, gdy jest widno, by było można spostrzec wszelkie felery oraz nierówności.


panorama - budynek
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Odbiór techniczny mieszkania zaczynamy od obmiarowania każdego pomieszczenia, sprawdzając czy mieszkanie zostało pobudowane zgodnie z projektem a także pamiętając o wpisanym w umowie akceptowalnym marginesie błędu. Istotne będą wszelkie wnęki - podczas odbioru technicznego mieszkania skontrolujmy szczególnie te, jakie w projekcie były przewidziane na głębokość standardową sześćdziesięciu centymetrów.

Zerknij nie jedynie na ten wpis, ale również na komentarze z www (www.osiedlenagornej.pl/galeria/). Możliwe, że pewne z nich zainspirują Cię na tyle, że będziesz chciał napisać swoją opinię.

Jeżeli będą płytsze – niezbędne będzie wykonanie meblowych zabudów na wymiar, co znacznie podniesie koszty wykończenia nowego mieszkania.


Przeprowadzając odbiór techniczny mieszkanka zwróćmy uwagę na rozmiary innych kluczowych miejsc założonych dla przykładu na postawienie pralki, brodzika, zwykłych szaf itd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-09-30 07:59:37
Tagi: oczy, budowla, wnętrz, koszty, typ