Parę przydatnych informacji o kamerach przemysłowych używanych w systemach monitoringu.

Jednym z najważniejszych elementów monitoringu są kamery rejestrujące obraz. Kamery są oferowane w dużej ilości odmian, przez co dobrać ich parametry do oczekiwań.


hikvision
Napisał: Black Red White
Na podstawie: Black Red White


powiększenie - dom
Napisał: Marco Verch
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przede wszystkim tego typu kamery można podzielić ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne. Jeszcze do niedawna na rynku panowały urządzenia analogowe, jednak rozwój technologii spowodował, że obecnie praktycznie się od nich odeszło na rzecz cyfrowych urządzeń. Nowoczesna kamera ip jest praktycznie w większości parametrów lepsza od analogowego sprzętu, a co chwilę na rynku się pojawiają jeszcze nowocześniejsze technologie, poprawiające możliwości systemu. W kompletnym systemie monitoringu ważną rolę spełniają również rejestratory, które archiwizują dostarczony obraz i dają możliwość odtworzenia go później.


powierzchnia
Napisał: art.widi.pl
Na podstawie: art.widi.pl


Jednym z najważniejszych parametrów kamer używanych w systemach monitoringu jest efektywna rozdzielczość.

Aby zdobyć świeże dane na opisywane zagadnienie przenieś się tutaj, a z pewnością nie poczujesz się zawiedziony Sprawdź to!

Najczęściej uzależniona ona będzie od szerokości monitorowanego terenu, im będzie on większy, tym rozdzielczość także powinna być wystarczająco duża, żeby zachować odpowiednią jakość obrazu. Spore znaczenie ma też odpowiednia czułość, co pozwala na pracę przy gorszym oświetleniu.

Zobacz tu, sprawdź ofertę kamieniarstwo wrocław naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne stawki, zatem nie będziesz żałować!

Kamery mogą pracować tylko w środku budynków lub także na zewnątrz. W tym ostatnim przypadku muszą posiadać odpowiednią budowę która ochroni urządzenie przed oddziaływaniem niekorzystnych warunków pogodowych.
Podczas wyboru kamer najlepiej się nastawić na dobre jakościowo produkty, gdyż dzięki temu będzie się miało pewność stabilnej pracy, tu doskonale sprawdzają się między innymi urządzenia firmy hikvision.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-06 23:54:55
Tagi: stal, IT, teren, element