Kuchenka gazowa a polityka

W świetle aktualnych wydarzeń za wschodnią granicą, coraz większe znaczenie ma zbudowanie nieuzależnionego od Rosji systemu zapewniania metanu. Po wielu analizach powstał idea, by w Świnoujściu stanął terminal przeładunkowy gazu ziemnego, gdzie statki przenoszące metan będą mogły przeprowadzić przeładunek gazu, a ten dalej byłby przesyłany wprost do eksploatatora za pomocą rur bądź w należyty zbiornik na gaz po czym transportowany dalej, na ciężarówkach bądź też koleją. Taki portowy terminal przeładunkowy mógłby przyjmować metan od rozmaitych dostawców, co w istotny sposób wpłynęłoby na bezpieczeństwo gazowe Polski, w związku z tym byłoby to przedsięwzięcie, które pozwoliłoby nam się zabezpieczyć przed możliwymi trudnościami z dostawą gazu z Rosji.

Gaz, palnik
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Nie jest bowiem najlepiej uzależniać się od jakiegoś partnera, albowiem wyłączność nie tylko podnosi ceny gazu, ale może też powodować kłopoty istoty politycznej, jak wykazał przykład ukraiński w 2009 r. - zamknięty kurek z gazem może być nie mniej efektywny jak dywizje czołgów. Jedyną osłoną przed niepożądanymi działaniami monopolisty - obojętnie czy wschodniego czy zachodniego - jest różnorodność źródeł dostaw.

To prawda, że informacje pod tym odwołaniem są wyjątkowe, zatem jeżeli chcesz zdobyć większą ilość danych na omawiany temat, to przejdź do treści (https://megastyro.pl/pl/eps-044-fasada/) - odsyłacz jest tutaj.

Kiedy się ma wielu dostarczycieli o wiele łatwiej jest pertraktować warunki umowy, a i ryzyko ekonomicznej hegemonii redukuje się praktycznie do zera, zwłaszcza że gaz przywożony jest z dowolnej lokalizacji na świecie, bowiem przywożony jest od dostawcy przez statki, tak zwane metanowce. Zbiorniki na gaz płynny na tychże okrętach są mrożone tak, aby transportowana substancja pozostawała w stanie płynnym. Tak więc aby być w wyższym stopniu niezależnym należy wybudować port, który będzie mógł obsłużyć taki statek, a następnie przelać jego ładunek (warto zobaczyć pasy mocujące ładunek cleo polska) na ląd i uczynić aby był użytecznym. Czym technicznie jest terminal gazowy?

To zbiorniki na gaz płynny w jakich ciekły gaz nagrzewany jest do temperatury w jakiej staje się on na powrót gazem, powraca więc do swojej zwykłej formy. Forma skroplona zajmuje objętość sześćset trzydzieści razy mniejszą niż forma lotna, przez co drastycznie rośnie gęstość energii toteż wielkie ilości gazów mogą być gromadzone w stosunkowo niedużych pojemnikach. Eksperci twierdzą, iż tego rodzaju terminale do regazyfikacji gazu ziemnego to absolutnie bezpieczne przedsięwzięcie.

Więcej na ten temat: emexgaz.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-09 09:54:30
Tagi: gaz