Z czego wytwarza się cegły i jakiego rodzaju są ich typy?

Osoby, które zamierzają niedługo rozpocząć wznoszenie swojego domu, na pewno mogą spotkać się z koniecznością dokonania wyboru pomiędzy paroma różnymi podobnymi produktami.


Nawet tak nieskomplikowany materiał konstrukcyjny, który od bardzo dawna służy do wznoszenia murów, ma obecnie wiele różnych odmian.


Przykładowo cegły przecież nie muszą być produkowane w formie prostopadłościanu. To mogą być również produkty w kształcie klina, wycinka pierścienia lub np.

Żeby odnaleźć zbliżone informacje na omawiane zagadnienie spójrz na link (http://www.bazalt.pl/), a przeczytasz w tamtym miejscu bardzo interesujące dane, które zostaną Ci w głowie.

kształtki. Wytworzone są z gliny, wapna i piasku. Jeżeli dodatkowo zastosuje się cement, to wyprodukowane zostaną bloczki betonowe. Taka cegła swą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i na wpływy atmosferyczne otrzymuje w trakcie procesu osuszania, wypalania albo naparzania parą wodną.

Intrygują Cię przedstawiane tu zagadnienia? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten link - są tutaj ważne informacje (artimbo.pl/ploty-standardowe,g28.html), które również Cię zainteresują!

Cegły wytwarza się o różnych wymiarach, w których stosunek grubości do szerokości i długości równa się najczęściej 1:2:4. Najsolidniejasza powierzchnia prostopadłościanu nazywana jest główką; wąska, długa powierzchnia to wozówka, natomiast największa to fundament.


W budownictwie zazwyczaj wykorzystuje się następujące typy tego materiału:


- konstrukcyjna pełna: wykorzystuje się ją do budowania zewnętrznych i wewnętrznych ścian budowlanych, osłonowych i ścianek działowych, a również do konstruowania ław fundamentowych, pilastrów czy też kominów,
Łazienka w rozmiarze XS
Napisał: KOŁO
Na podstawie: KOŁO


- dziurawki: używa się ich do wykonywania ścianek wewnętrznych oraz stropów, wypełniających oraz ścian budowli o małej wysokości,


- kratówka: stosuje się je do budowy murów zewnętrznych oraz wewnętrznych,


- kominówki: stosowane bywają do konstrukcji kominów fabrycznych. Posiadają kształt odcinka poprzecznego pierścienia. Takie cegły cechują się całkowitą odpornością na mróz.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-09 17:36:29
Tagi: cegły, materiał, komin