Jakie urządzenia służą do separacji różnorodnego rodzaju surowców sypkich?

W różnych gałęziach gospodarki stosowane mogą być przedmioty, jakie chociaż wykorzystuje się do różnorodnych celów, to jednak ich zasada funkcjonowania jest taka sama.
Dla przykładu można by odsiewać od siebie wiele różnych substancji, jakie później będą wykorzystywane do różnych działań.


elewacja
Napisał: Randy McRoberts
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do odsiewania małych porcji pelletu, które w rzeczywistości są granulatem z biomasy albo także do rozdzielania frakcji różnego typu gradacji służą odsiewacze korbowe. Mają one małe rozmiary i niezwykle zwartą budowę. Mogłyby przez to być zainstalowane na linii produkcyjnej na stosunkowo niedużej przestrzeni. Wykorzystuje się je w miejscu, gdzie ze względu na istniejące warunki jakościowe jest wymóg skrupulatnego oddzielania frakcji pylistej od frakcji ziarnistej. Takie odsiewacze korbowe są zbudowane z posiadającej kosz kosze do szafek zasypowy framugi, specjalnej kołyski, systemu korbowego i silnika wraz z przekładnią pasową. Tego typu odsiewacze mają pojedyncze albo 2 sita, silnik o mocy 1-15 kW (posiada on 1500 obrotów na minutę) i wydajność do ok. dwóch ton pelletu na godzinę działania.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy (https://www.assystem.com.pl/realizacje.html) tego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim odejdą wszelkie Twe rozterki.

Jego rozmiary to np.. 1500x1300x900mm.


Do separacji surowców sypkich mogłyby także służyć odsiewacze cylindryczne. Mogłyby one wspomóc różnego typu procesy technologiczne, np. produkcję granulatu opałowego. Tego typu odsiewacze wykonywane są w różnych odmianach mających przeróżne parametry pracy.
Na osobiste zamówienie można by oczywiście dostosować urządzenie do konkretnych wymagań. Urządzenia są zbudowane z korpusu, wirnika czy też klapy i napędu. Na wszystkie przyrządy producent udziela również długiej gwarancji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-11 12:02:24
Tagi: urządzenie, rzeczy, parametry, proces, przedmioty