Bruk – to idealny pomysł na urządzenie wokół domu

Własny ogród to marzenie zdecydowanej większości osób. Niestety, jest to również w istocie bardzo kłopotliwy obowiązek, dlatego koniecznie trzeba postarać się stosownie zaprojektować jego urządzenie. W pierwszym rzędzie, należy pomyśleć o miejscu na postawienie auta. Trawa w takim przypadku się nie sprawdza, gdyż koła auta mogą ją bardzo szybko uszkodzić i pozostaną zauważalne wyrwy.


Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu
Napisał: Bruk-Bet®
Na podstawie: Bruk-Bet®
Świetnym rozwiązaniem jest kostka brukowa (czytaj ciekawy artykuł) położona w pobliżu garażu oraz na ścieżce spod bramy do drzwi domu. Dlaczego? Jest to materiał niezwykle wytrzymały, odporny na uszkodzenia oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Co więcej, prezentuje się dość atrakcyjnie i na specjalne życzenie klienta, istnieje możliwość takiego wyłożenia kostki, by tworzyła ona jeden wzór.
Kostka jest dość tanim materiałem, a jej położenie w ogrodzie nie powinno sprawiać większych trudności. Naturalnie, najrozsądniej w tym celu zdecydować się na wynajęcie profesjonalistów, jako że wtedy będzie się miało gwarancję, że podłoże naprawdę będzie służyło przez wiele lat. Spod kostki nie wyrasta też trawa, zwłaszcza jeśli jest stosownie zamontowana. Niewielki plac odpowiedni do zaparkowania samochodu i ścieżka nie będzie kosztowną inwestycją. Opcjonalnie, można zdecydować się także na położenie kostki w innej części ogrodu, chociażby na miejscu, gdzie planuje się postawić meble ogrodowe. Tym sposobem nie będą one miały kontaktu z podłożem, co może być dla nich niebezpieczne. Jest to w dodatku dosyć komfortowe rozwiązanie. Aktualnie dużo więcej osób decyduje się na kostkę w swoim ogrodzie, jako że oznacza ona mniej wysiłku potrzebnego dla wystarczającej pielęgnacji.


Utrzymanie kostki w czystości również nie będzie nastręczać znacznych trudności. Trzeba ją co jakiś czas polewać wodą, a brud sam spłynie. Kostki brukowe są oferowane w bardzo różnorodnym asortyment, zarówno gdy chodzi o kształt, jak także w przypadku koloru. Dzięki temu, każda osoba będzie mogła odszukać rozwiązanie, jakie będzie dla niej naprawdę najbardziej odpowiednie. Warto pamiętać, by kupować kostkę najlepszej jakości, gdyż wówczas będziemy mieć pewność, że będzie ona służyła w doskonałym stanie przez wiele lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-13 21:26:19
Tagi: ogród, trawa, materiał, wzór, kostki, kształt, asortymencie