Stawiasz dom? Przygotuj grunt

Zanim powstanie budynek, wszystkich inwestorów czeka przygotowanie terenu pod wykonanie nowego obiektu. Jak przebiegają prace terenów pod zabudowę oraz na jakim etapie można zdecydować się na takie prace?


Gdy zależy nam na czasie i chcemy by budowa przebiegała bezproblemowo i bez przeszkód, konieczne jest podjęcie pewnych działań.

technologia modułowa
Napisał: TEKTUM
Na podstawie: TEKTUM
Każdy budynek wydaje się tak trwały, jak jego fundamenty. Aby możliwe było ich postawienie, wskazane jest najpierw zbadać grunt (doczytaj: wzmacnianie gruntów).

Zainspirował Cię ten artykuł? Masz ochotę napisać swoje komentarze na temat (http://www.inter-bis.pl/jednowalowa-obrzynarka-wielopila-vc-700-e)? Będzie to dla nas szalenie miłe przeżycie.

Dane, które otrzymujemy po zbadaniu gruntu, pozwalają nam na określenie obciążeń, co z kolei jest podstawą do właściwego zaprojektowania fundamentów budynku. Niekiedy możemy spotkać podłoża, których nośność jest niewystarczająca do przyjęcia ciężaru budynku. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. W takich sytuacjach nieodzowna będzie pomoc profesjonalistów. Wzmacnianie gruntów, firma może przeprowadzić za pomocą ubijaków mechanicznych lub ręcznych. To najczęściej wybierana metoda. Jeżeli nośność gruntu jest niewystarczająca, a wynika ona z wilgotności gruntu, to możemy zagęścić go żwirem lub drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Zagęszczanie gruntów może nastąpić także przez iniekcję.

Zainteresował Cię ten tekst? To przejdź do oferty kurtyny paskowe, aby zaznajomić się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Do tego celu wbija się na odpowiednią głębokość w grunt stalowe rury, do jakich przewodami gumowymi doprowadza się pod ciśnieniem mieszanki. Zaprawa ta wypełnia przestrzenie międzycząsteczkowe w gruncie, zwiększając jego szczelność oraz wytrzymałość.

Z reguły obszar na którym ma powstać inwestycja nie jest zabezpieczona, rosną na niej krzewy, drzewa czy trawa. Zdarza się, iż nie posiada też doprowadzonej wody i energii. Trzeba zatem zmienić tę sytuację, byśmy mogli rozpocząć stawianie naszego wymarzonego domu. Pamiętajmy więc, aby naszą działkę ogrodzić. Uchroni to osoby postronne przed ewentualnymi przykrymi sytuacjami. Ogrodzenie da pewność i bezpieczeństwo nam, właścicielom gruntu. Niepowołane osoby mają wówczas utrudniony dostęp do działki.

Aby prowadzić dalsze prace, wskazane jest także by zapewnić odpowiedni dojazd na plac budowy, ponieważ ciężki sprzęt budowlany musi mieć zagwarantowany sprawny dojazd na teren budowy.

Źródło:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-20 04:22:03
Tagi: budowa, grunt, fachowcy