Schody strychowe - wady oraz zalety

Są chwile w naszym życiu gdzie sugerujemy się nie tyle samą modą, co tym, aby było praktycznie. Np. gdy w domu ostatnie piętro przeznaczone jest na przestrzeń użytkową, a nie chcemy niepotrzebnie wydawać większej sumy pieniędzy na schody z drewna. W tej sytuacji idealnym wyborem będzie montaż rozkładanych schodów, zamiast schodów stałych.

Napisał: someToast
Na podstawie: http://www.flickr.com
Schody strychowe nie potrzebują miejsca gdy nie są rozkładane. Ich dodatkowym plusem jest to, iż łatwo można je umocować w dowolnym miejscu, z którego najszybciej będzie nam dostać się na górne piętro. Wszak strych to nie tylko i wyłącznie pomieszczenie, które pełni rolę pomieszczenia gospodarczego dla rzadko używanych rzeczy, ale w wielu przypadkach stanowi też najszybszą drogę na dach.

Warto pamiętać o tym, że materiał, którym pokryty jest nasz dach odśnieżanie dachów procleaner być może w przyszłości wymagać naprawienia zniszczeń tudzież konserwacji a także że wszelkie instalacje na dachu wcześniej trzeba tam założyć, a później cyklicznie kontrolować i przyjmować kominiarza z coroczną wizytą. Zamiast przy każdej z tych czynności posługiwać się drabiną i wspinać się niczym alpinista, zainstalujmy w dachu wyłaz. Wykonanie wygodnego wejścia na strych jest wtedy koniecznością. Możemy jak najbardziej doprowadzić do niego stałe schody, ale zazwyczaj brakuje na nie miejsca. Ale, nawet gdy przestrzeni jest wystarczająco, przytoczony wcześniej koszt ich wybudowania jest niebagatelny, a jednak szkoda pieniędzy na coś, co będzie używane tylko raz na jakiś czas.

Schody strychowe pozwalają nam więc zaoszczędzić i powierzchnię i pieniądze. Dla właściciela, ich najbardziej znaczącym elementem jest drabinka (szczególnie jej konstrukcja).

Podoba Ci ten tekst? To ekstra, sprawdź stronę (https://www.itb.pl/zrownowazone-budownictwo1.html) pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na tego typu temat.

Może być łamana, przesuwna albo nożycowa. O doborze konstrukcji schodów składanych w znacznym stopniu decyduje wielkość otworu w stropie – im mniejszy, tym mniejszych rozmiarów muszą być schody po ”schowaniu”. Dobrą stroną schodów jest możliwość ich samodzielnego zamontowania. Na rynku znajdziemy schody składane do wszelakich wielkości pomieszczeń. Otrzymujemy je przeważnie w pełnym, zmontowanym zestawie i wymagają jedynie montażu w konkretnym miejscu.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-23 04:26:56
Tagi: schody, dachy, strop, strych