Czy warto zakupić mieszkanie prosto od dewelopera?

Kiedy zdecydowałeś się zaciągnąć pożyczkę na zakup swojego mieszkania, wówczas stanowczo powinieneś rozważyć dodatkowo parę kwestii. Na początek powinieneś się zastanowić, czy interesuje Cię zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera czy też może z wtórnego rynku.
Budynek mieszkalny
Napisał: Jnzl's Public Domain Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każde z tych rozwiązań stanowczo ma swoje wady, ale także i zalety. Jeżeli zdecydujesz się na kupienie mieszkania prosto od dewelopera (gardenresidence.pl/), wtedy na pewno będziesz miał łatwiejsze zadanie. Poszukiwania mieszkania na rynku wtórnym czasami może ciągnąć się przez wiele miesięcy – w przypadku wyboru dewelopera musisz obejrzeć tylko mieszkania pokazowe, z których sporo można oglądać w sieci.

Zobacz dodatkowo takie ciekawe wskazówki z witryny (https://domymax.pl/projekty-domow/powyzej-130-m2/), które odnajdziesz pod tym odnośnikiem - one również opisują to zagadnienie.

Jeśli natomiast zdecydujesz się na kupienie mieszkania z drugiej ręki, wówczas musisz odpowiedzieć samodzielnie na każde ogłoszenie, a później oglądać wszystkie mieszkania po kolei.Z drugiej jednakże strony deweloper zwykle oferuje o wiele wyższe ceny niż ci, którzy sprzedają stare
Dom jednorodzinny
Napisał: Urbane Apartments
Na podstawie: http://www.flickr.com
mieszkania. Kiedy zdecydujesz się na kupno mieszkania na rynku wtórnym, wtedy zdecydowanie zapłacisz o wiele mniej za samo mieszkanie – jednakże zawsze powinieneś brać pod uwagę także to, czy nie będzie konieczności odświeżenia takiego mieszkania. Jeśli kupisz w okazyjnej cenie mieszkanie, które nadaje się jedynie do solidnego remontu, a Ty nie za bardzo się na tym znasz, wtedy bez wątpienia może się okazać, że cała inwestycja kosztuje o wiele więcej pieniędzy niż kupno mieszkania prosto od dewelopera (kliknij w link).

Jeśli zaintrygował Cię omawiany materiał, to śmiało kliknij ten link - to niezwykle wiarygodna witryna (https://procleaner.pl/sprzatanie-jednostek-sluzby-zdrowia/), która opisuje zbliżoną tematykę.

Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że wybrane przez Ciebie mieszkanie będzie rozsądnym zakupem, wtedy niewątpliwie powinieneś na początek zawsze zabrać tam ze sobą specjalistę, który będzie w stanie ocenić stan danego mieszkania. Pamiętaj, że nie wszystkie mieszkania w Krakowie są warte swojej ceny – nawet te sprzedawane przez deweloperów.

Powinieneś bez wątpienia zawsze wszystko bardzo skrupulatnie sprawdzać – kupno mieszkania jest zbyt poważną decyzją, aby dokonywać wyboru zbyt pochopnie. Jeżeli na kupno mieszkania bierzesz na dodatek kredyt hipoteczny (ceneolokalnie), wówczas kategorycznie powinieneś każdą najdrobniejszą decyzję przemyśleć wyjątkowo dokładnie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-24 02:50:54
Tagi: mieszkanie, inwestycja