Jak uatrakcyjnić nieciekawe wnętrze?

Wiele osób posiada w swoim domu pomieszczenie, które niezbyt dobrze jest zaplanowane jeśli chodzi o aranżację. Mało ciekawe meble, chaotycznie dobierane dekoracje, czy nudny kolor na ścianach sprawiają, że mamy chęć coś zmienić, ale niekoniecznie wiemy jak.
odbitka - mieszkanie
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obraz ścienny

Choć rozmaitego rodzaju pejzaże i portrety zdobią ściany w wielu domach, warto przeanalizować, co nieco bardziej przyciągać będzie wzrok. Takim akcentem na pewno będzie fototapeta pokrywająca jedną ze ścian w salonie, bądź łazience. Inspiracje z tego typu ozdobą znajdziemy w internecie czy też magazynach tematycznych - (zobacz dodatkowe informacje). Istotne jest to, że powinna być ona dopasowana do wnętrza. Jeżeli jest w nim niedużo światła, lepiej postawić na motyw utrzymany w jasnych odcieniach. W przypadku nagromadzenia mebli urozmaiconych kolorystycznie, można przygotować wnętrze z czarno-białą fotografią. Jeżeli znalezione samodzielnie inspiracje nie pomogły nam, dobrym rozwiązaniem będzie wynajęcie projektanta wnętrz, który doradzi, co najlepiej będzie wyglądało w naszym mieszkaniu.


Nowe życie zniszczonych mebli

Z pewnością w każdym domu znajdzie się mebel, jaki dawno wyszedł z mody i nie został wyrzucony wyłącznie przez sentyment.

Kiedy poznasz już dane na prezentowany temat, to poczytaj tutaj też inne teksty na ten temat - one także będą wciągające.

Oczywiście nie ma w tym nic złego, przy czym warto zastanowić się nad jego odnowieniem. Stary kredens po babci można ciekawie przemalować, aby stał się „lżejszy” i pasował do salonu. Fotel po dziadku warto przekazać do tapicera, który wymieni uszkodzone elementy i obije go niebanalną tkaniną o fakturze lub kolorze nawiązującym do pozostałych dodatków w salonie. Nie zawsze musimy korzystać z pomocy specjalistów z tego zakresu – czasem wystarczy wymienić gałki w szufladach i nieco odświeżyć mebel, by stał się on najważniejszą ozdobą pomieszczenia.


image - mieszkanie
Napisał: Robert Cupisz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Postaw na dodatkiZmiana w pomieszczeniu wcale nie wymaga od nas brania kredytu na nowe meble i wyrzucania tych starych. Czasami wnętrze może odmienić na pozór mało istotny element, który odpowiednio dobrany staje się ciekawą ozdobą. Niekiedy wystarczy wymienić zasłony, albo wręcz przeciwnie – zrezygnować z firanek i w ich miejsce zastosować wygodne rolety - link do strony. Można też postarać się o ciekawe dodatki, jak np. ładne osłonki na doniczki, czy poduszki na kanapę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-12-10 02:46:26
Tagi: sen, mebel, pomieszczenia, inspiracje