Gdzie zainstalować możemy drzwi łamane?

Te drzwi są określane inaczej drzwiami składanymi. Są używane w pomieszczeniach, w których mało jest miejsca, żeby zainstalować pełnowymiarowe skrzydła. Liczba miejsca, którą oszczędzamy w ten sposób jest dość niemała i ponadto uwalniane jest miejsce w cennym usytuowaniu zaraz przy ścianie.


Dodatkową przestrzeń, którą uzyskamy przeznaczyć moglibyśmy na szafkę lub biurko.


zbyt wiele dokumentów
Napisał: Clarence Risher
Na podstawie: http://www.flickr.com


Drzwi łamane mają tą zaletę, że dzięki nim moglibyśmy wykorzystać większą ilość miejsca. Mogą one dzielić obszar na elementy, a dowolnej z tych części moglibyśmy przypisać odmienny styl. W tego typu sposób bardzo duży salon stać się może również stanowiskiem do pracy, ale również jadalnią. Drzwi łamane sprawdzą się znakomicie we wnękach i różnego rodzaju półkach. Poza tym niektóre modele takich drzwi niezwykle dobrze będą się sprawdzać do wydzielania poszczególnych części części zamienne do wózków widłowych nawet małych pomieszczeń. W małej kuchni dzięki takim drzwiom możemy urządzić niewielką spiżarnię, a w sypialni niezwykle stylową garderobę. W naszych mieszkaniach naturalnie bardzo dużą renomą ciągle cieszą się drzwi skrzydłowe, ale jeżeli chcemy wprowadzić jakąkolwiek nowość aranżacyjną, w takiej sytuacji należałoby pamiętać o drzwiach łamanych.
Drzwi łamane są to drzwi, które mają również swe wady. Ciężko jest sobie wyobrazić drzwi łamane prowadzące z korytarza do sypialni. Dzieje się tak głównie dlatego, że wersje drzwi łamanych w prowizoryczny sposób mogłyby zapewnić poczucie intymności. Również niedogodnym aspektem jest dość mała izolacja akustyczna. Typowe drzwi lepiej na pewno odgrodzą od dźwięków, które docierają z różnych pomieszczeń.


Drzwi łamane można by zainstalować w pomieszczeniach, które nie posiadają prywatnego charakteru, a będziemy chcieli uzyskać w takich pomieszczeniach dużo więcej przestrzeni. Przykładem może tutaj być duża kuchnia, która wychodzi na salon i połączenie salonu i jadalni bądź salonu i stanowiska do pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-12 15:43:15
Tagi: mieszkania, pracy, miejsce, pomieszczenia, przestrzeń