Do czego stosuje się preparaty na bazie krzemianów sodu?

Na rynku istnieje pewien preparat do impregnacji betonu oraz do utwardzania płaszczyzny świeżego i istniejącego betonu.


Po nałożeniu wnika ona relatywnie głęboko w betonową konstrukcję, jednak reakcja chemiczna zachodzi cyklicznie razem z wypełnianiem porów w betonowej powierzchni.


rynna
Na podstawie: pixabay


Tego typu preparat na bazie krzemianu sodu, służy do uszczelniania, wzmacniania oraz zabezpieczenia przed pyleniem istniejących oraz nowych posadzek oraz różnorodnych nawierzchni betonowych. Zwiększa odporność betonu na działanie mrozu i substancji chemicznych. Utrzymanie w czystości betonowych podłóg jest o wiele łatwiejsze, ponieważ krzemian taki bardzo ogranicza wnikanie zanieczyszczeń i odkładanie się śladów opon na powierzchni. W rezultacie wykorzystywania powstaje trwały satynowy połysk, który jest rezultatem chemicznych reakcji zachodzących przy powierzchniowej strefie podłogi, które wywołane są wpływaniem impregnatu krzemianowego.


Środek ten jest zalecany do wykorzystywania na podłogach o średnim oraz dużym ruchu wózków jezdnych w różnorodnych halach sklepowych, w centrach dystrybucyjnych czy też w fabrykach tekstyliów, w zakładach produkujących żywność, w fabrykach opakowań czy też wielopoziomowych garażach albo placach postojowych.

Mamy misję, by rozgonić wszystkie Twe wątpliwości oraz zapewnić Ci kolejne oraz ciekawe wątki. Zatem kompleksowa wiadomość (http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw) czeka na Ciebie w poniższym linku.

Rekomenduje się go wykorzystywać też w miejscu, w którym istnieją miejsca podatne na intensywny ruch pieszy, przykładowo szpital, lotnisko, obiekty sportowe, czy też muzea.
Preparat jest wykorzystywany również na posadzkach, na których możliwy jest kontakt z relatywnie średnio oraz w małym stopniu agresywnymi substancjami chemicznymi, w tego typu miejscach jak silosy, mleczarnie, na powierzchniach wystawionych na działanie ścieków, czyli miejscach tego typu jak przedsiębiorstwa przetwórstwa rybnego, zakłady uzdatniania wody czy też rafinerie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-14 13:29:01
Tagi: dach, sklep, obiekt, typ