Jak wygląda montaż paneli szklanych oraz w których miejscach one mogłyby być zastosowane?

Przeważnie panele szklane można było napotkać w kuchni lub w toalecie, ponieważ w takich miejscach dobrze sprawdzają się jako odpowiednik kafelek. Coraz częściej można je napotkać w salonie, w sypialni czy w pokoju dziecinnym.


Kiedy już panel szklany będzie zamówiony, to warto wiedzieć jak musi przebiegać proces montowania takiego panela, aby posiadać pewność, że wszystko zostało zrobione w odpowiedni sposób.
panel szklany
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock


Miary są wykonywane za pomocą laserowych mierników, które zezwalają wyłapać nawet najmniejsze nierówności niewidoczne dla oka. Od wymiarów wnęki trzeba odjąć właściwe luzy czyli trzeba ująć po parę milimetrów, żeby panele swobodnie wchodziły w konkretne miejsce. Profesjonalni graficy dopasują wybrane motywy do wymiarów paneli w rozmiarze rzeczywistym.

Czy masz zamiar może poddawać tę kwestię późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (http://maragency.pl/kategoria/odwadnianie-osadow/prasa-komorowa/98), który omawia podobne tematy.

Każdy z projektów wykonywany jest osobno po uwzględnieniu wcześniejszej aranżacji pomieszczenia. Jest także możliwość dopasowania palety kolorów panelu do odcienia wystroju wnętrza dla przykładu pod kolor boazerii albo ściany.


Szklane panele wyprodukowane są ze szkła spełniającego normy bezpiecznego szkła CE. Laminuje się je wielowarstwowo w specjalistycznym piecu próżniowym w bardzo wysokiej temperaturze. W skład laminatu po kolei wchodzą folia z nadrukiem, niemałej jakości folia transparentna i tafla szkła. Wszystko w następnej kolejności zostaje oklejone dokoła, żeby do środka nie dostały się jakiekolwiek brudy. W taki sposób przygotowany wypał jest wkładany do gorącego pieca na około dwie godziny. Folia transparentna rozpuszcza się oraz zgrzewa na stałe grafikę ze szkłem. Towary szklane powinny być przewożone w pionie oraz muszą być odpowiednio zabezpieczone przed stłuczeniem albo obiciem w trakcie jazdy.
Barierą w drodze paneli do mieszkań są wąskie klatki schodowe, ciasne zakręty oraz windy. Panele ze szkła to znaczna powierzchnia z małymi cięciami oraz łączeniami, z tego też powodu instalacja takich paneli nie trwa długo oraz jest czysta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-18 08:20:40
Tagi: Kolor, czas, stal, miejsce, pomieszczenia