Jakie typu przesłony okienne użyć do okien dachowych?

Zalety osłon okiennych zewnętrznych doceniane są przez cały rok, nie tylko przez wzgląd na walory antywłamaniowe. Latem tego typu osłony okienne chronią Wnętrza przed nadmiarem słońca, a na wiosnę oraz na jesieni nie pozwalają, żeby przez okno przedostał się nawet najlżejszy podmuch wiatru.


przesłony okienne
Napisał: Drewnochron
Na podstawie: Drewnochron
W okresie zimowym nie pozwalają na wychłodzenie pomieszczeń.


prezent
Napisał: Szymon Sieciński
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przesłony okienne bardzo skutecznie oraz zupełnie odgradzają wnętrze od promieni słonecznych. Stanowią także barierę dla napływającego hałasu z dworu. Tego typu przesłony okienne można stosować na okna, które mają maksymalną powierzchnię oszklenia siedmiu metrów kwadratowych. Jeśli przesłony okienne montujemy po zakończeniu budowy, wtedy roleta tego typu przesłon będzie trochę wystawała poza lico ściany. Gdy jednak kaseta tego typu rolety zabudowana będzie na ścianie, w takiej sytuacji nie będzie zakłócać estetyki elewacji. akcesoria do rolet zazwyczaj dopasowuje się do okien oraz do odcienia elewacji. Dodatkowym ich atutem jest to, że mogą stanowić dość trudną do przejścia przeszkodę dla złodziei.


Rodzaje rolet to również plisy, które dają większe możliwości, jeśli chodzi o wybór części okna, która miałaby być zasłonięta. Rolety plisowane możemy opuszczać oraz podnosić zarówno z góry jak i z dołu. Wykonane są one w postaci harmonijki, którą moglibyśmy rozciągać oraz ściągać na całej wysokości okna. Nadają się ponadto do okien w kształcie trójkąta czy trapezu i wszędzie tam, gdzie wykorzystanie innych rolet nie wchodzi w grę. Jeśli posiadamy w domu zainstalowane okna dachowe, to także takie rolety będą znakomicie służyć w celu zasłonięcia tego typu okien. Okna dachowe odróżniają się konstrukcją od typowych okien, które umieszczone są na ścianie. Okna dachowe posiadają odmienne klamki i są nieco nachylone.


Materiał użyty do takich rolet powinien układać się na tego typu oknach estetycznie i nie powinien zwisać. Rolety dachowe posiadają najczęściej odpowiedni sprężynowy system, który zwija automatycznie tkaninę w rurkę, przez co taka roleta przez ciągle jest naprężona.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-19 21:34:26
Tagi: Lato, Wnętrza, wnętrze, części, surowiec