Jak wysoką kwotę możemy dostać sprzedając należącą do nas posiadłość skupowi nieruchomości?

Niezwykle dużo ludzi posiadało kontakt ze skupami samochodów. Możemy powiedzieć, że skup nieruchomości funkcjonuje na takiej samej zasadzie.


Transakcja sprzedaży danej nieruchomości uproszczona jest minimalnie i podobnie jak w wypadku sprzedaży samochodu, gotówkę otrzymuje się do ręki natychmiast po podpisaniu umowy cywilno-prawnej, która dokumentuje sprzedaż.


nawierzchnie
Napisał: LouisvilleUSACE
Na podstawie: http://www.flickr.com


przewóz materiałów budowlanych
Napisał: DiamondBack Truck Covers
Na podstawie: http://www.flickr.com


Firma zajmująca się skupem nieruchomości nabywa posiadłość od prywatnej osoby. Duża część firm skupuje wszystkie posiadłości, lecz decyzja ostateczna zależy zdecydowanie od sprzedającego. Musimy wiedzieć, że w skupie posiadłości nie otrzymamy stu procent wartości posiadłości i może to nie wszystkim pasować. Jeżeli jednak chcemy od razu sprzedać posiadłość, która jest nam zbędna, to będzie to najszybsze wyjście. Działalność gospodarcza takiego skupu posiadłości polega na tym, że spółka skupująca posiadłości kupuje tego typu nieruchomość w korzystnej cenie, żeby potem sprzedać ją ze znacznym zyskiem. Z takiego powodu osoba, która sprzedaje posiadłość może mieć nadzieję na 70 procent wartości takiej posiadłości. Podobne sumy można by zdobyć sprzedając działki budowlane, pomieszczenia usługowe albo jednorodzinne budynki.

Zajmują Cię opisane tu artykuły? Jeśli tak, to rewelacyjnie - dajemy specjalnie dla Ciebie darmowy dostęp (http://tarasfactory.pl/oferta/elewacje/) do kolejnej strony.

Jeżeli interesuje Cię skup nieruchomości Szczecin jest miastem, w jakim znajdziesz idealne biuro.


Musimy pamiętać o tym, że sprzedając posiadłość za pomocą agencji nieruchomości, możemy osiągnąć około 80% wartości nieruchomości. Jest tak dlatego, ponieważ trzeba zejść z ceny dla osoby, która kupuje posiadłość, a sama prowizja dla agencji to 10-15%. Wpływ na to, jaką cenę zaoferuje skup posiadłości ma kilka czynników.
Najważniejszym wyznacznikiem jest zawsze wartość rynkowa. To od takiej wartości odejmuje się kwoty za zadłużenie posiadłości, gdyż skup, który kupuje taką nieruchomość będzie musiał uregulować wszystkie zaległe rachunki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-25 18:11:18
Tagi: dokument, nieruchomość, pomieszczenia, osoba, typ