Od zawsze wiadomo, że w sporych miastach bywa głośno — na szczęście wiemy, jak sprawdzić natężenie hałasu

Samo życie w dużym mieście w jakiejś mierze pociąga za sobą zgodę na przeróżne hałasy dobiegające do naszych uszu niemal bez przerwy. Jeśli interesuje nas poziom hałasu, to możemy to sprawdzić.


Jeżeli na przykład żyjemy obok torów kolejowych czy stadionu piłkarskiego, to czasami dźwięki dochodzące z tamtej strony mogą nam przeszkadzać.


Osiedle mieszkalne Nasz Gaj w Rzeszowie
Napisał: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.
Na podstawie: Nasz Gaj Deweloper Sp. z o.o.


Porównywarka cen mieszkań
Napisał: e-deweloprzy.pl
Na podstawie: e-deweloprzy.pl
Mamy światowe normy hałasu, które stanowią o tym, jak silne dźwięki może znieść człowiek bez uszczerbku na swoim zdrowiu. Wszystko, co przekracza wskazane normy, nie sprzyja naszemu zdrowiu. Pewnie warto wtedy zastanowić się nad przeprowadzką lub nad wnioskiem do władz miasta o postawienie paneli akustycznych przy konkretnej ulicy. Do zmierzenia niezbędny wydaje się być decybelomierz. To przy jego użyciu ustala się czy hałas jest zbyt przeszkadzający, czy jeszcze jest w normach. Pamiętajmy też o tym, że normy mówią o stałych i dokuczliwych dźwiękach, a nie okazjonalnych. Niezwykle uciążliwe może być dla przykładu sąsiedztwo lotniska.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do nowej witryny, gdzie znajdziesz szczegółowe wpisy - najedź na link projekty budowlane tarnów.

W szczególności takiego, które jest duże. Wówczas startują oraz lądują na nim maszyny co kilka sekund. Cały ten hałas, który wtedy panuje, jest na zbliżonym poziomie niemal przez cały dzień.


Przez to mieszkańcy przylotniskowych rejonów zazwyczaj otrzymują od gminy rekompensatę finansową za niedogodności związane z tym sąsiedztwem. Warto czasami z czystej ciekawości wybrać się do władz miasta i spytać, czy w naszym regionie były choć raz prowadzone pomiary dźwięku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-27 23:54:00
Tagi: dach, mieszkania, czas, stal